Netradiční vaječné recepty – inspirace na chutnou a rychlou večeři. Jestliže chcete dodat tělu bílkoviny nebo zpracovat výslužku od babičky, tyto recepty přijdou vhod. Jsou snadné a chutné! -
Menu

Netradiční vaječné recepty – inspirace na chutnou a rychlou večeři. Jestliže chcete dodat tělu bílkoviny nebo zpracovat výslužku od babičky, tyto recepty přijdou vhod. Jsou snadné a chutné!

Vejce naměkko, natvrdo, nahniličku, míchaná, volská oka či omeleta…Vajíčka jsou nedílnou součástí našeho jídelníčku a dají se připravit mnoha různými způsoby. Konzumujeme je ale nejen samostatně, přidáváme je i do velkého množství ostatních pokrmů, bez nich bychom tyto pokrmy často nebyli schopni ani vytvořit. Poslední výzkumy navíc ukazují, že vejce zdaleka nejsou tak nezdravá, jak se dlouhá léta myslelo. Dnes vám proto přinášíme několik zdravých a zároveň nevšedních receptů, díky kterým se mohou vajíčka ocitnout i na vašem stole.

Vaječná kuřátka

Na jejich přípravu budete potřebovat pět vajíček, sto gramů tvarohu, dvě menší mrkve, několik oliv, jednu polévkovou lžíci zakysané smetany, jednu čajovou lžičku hořčice, jednu čajovou lžičku majonézy, jeden svazek jarní cibulky a sůl a pepř na dochucení.

Nejprve si vajíčka uvaříme natvrdo. Poté smícháme ostatní ingredience, tedy tvaroh, smetanu, majonézu, hořčici, pepř, sůl a najemno nakrájenou jarní cibulku. Když vajíčka vychladnou, okrojíme jeden konec tak, abychom z nich mohli odstranit žloutky, které poté přidáme do připravené směsi. Vše dobře promícháme a tuto směs poté opět dáme pomocí lžičky zpátky do neporušených vaječných bílků. Na závěr překryjeme odříznutou částí vajíčka, a vytvoříme tak jakýsi klobouček. Zbylé dvě ingredience, tedy mrkve a olivy, použijeme na tvorbu zobáčku, nožiček a očiček. 

Chleba ve vajíčku

Na přípravu tohoto jednoduchého, ale velmi chutného vaječného pokrmu, budeme potřebovat dvě vajíčka, dva plátky sýra, dva plátky salámu, zakysanou smetanu, dva až tři stroužky česneku, jednu až dvě čajové lžičky hořčice, strouhaný sýr, sůl a pepř na dochucení a přibližně čtyři krajíce staršího chleba. Tyto ingredience vystačí přibližně na dvě porce.

Začneme tím, že ušleháme vejce společně se smetanou, hořčicí, prolisovanými stroužky česneku a kořením. Dbejte na to, aby vzniklé „těstíčko“ bylo dostatečně husté. Dále si připravíme plech, který vymažeme tukem. V připraveném vaječném těstíčku následně obalíme dva krajíce chleba a položíme je na vymazaný plech. Na oba plátky poté dáme plátek šunky a sýra a následně přiklopíme dalším krajícem chleba, který jsme předtím také obalili ve vaječné směsi. Na závěr posypeme strouhaným sýrem. Plech s chleby vložíme do trouby předehřáté na sto devadesát stupňů a pečeme do té doby, dokud nevidíme, že je chleba z vrchu zlatavý. Následně chléb obrátíme a pečeme stejným způsobem.

Možná vás překvapilo, že chléb ve vajíčku připravujeme v troubě a nikoli na pánvi. Příprava v troubě má hned několik výhod. Oproti klasickému smažení jsou chleby pečené v troubě zdravější, lehčeji stravitelné a také méně kalorické, protože pečení v troubě oproti smažení na oleji v pánvi totiž nepřidává chlebům žádné dodatečné látky z použitého oleje.

Vaječná pomazánka

Na přípravu této zdravé a rychlé pomazánky, která se může

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…