Netradiční využití škrobu, o kterých nejspíš nevíte

Škrob má doma většina domácností, většinou ho ale není víc než jedna krabička. To se ale možná po přečtení tohoto článku změní. Bramborový škrob má totiž mnoho využití, které by vás nejspíš ani nenapadly. Nemusíte ho přidávat jen do jídla, využijete ho totiž i k péči o pokožku, čištění oken nebo leštění stříbrných příborů.

Mastnota nemá šanci

Z bramborového škrobu se dá vyrobit vynikající pečující maska pro mastnou pleť. Stačí v půlce sklenice teplé vody rozpustit dvě polévkové lžíce škrobu a trochu hydratačního krému, zamíchat a nanést na obličej. Po dvaceti minutách masku smyjte velkým množstvím vody. Používejte třikrát týdně. Stejně tak můžete čtyři lžíce škrobu rozpustit v 50 ml mléka a získat tak účinný odstraňovač mastných skvrn.

Pokud smícháte sklenici octa, šťávu z polovinu citronu, sklenici vody a dvě lžíce škrobu, získáte skvělý čistič oken. Stačí ho přelít do rozprašovače a používat. K leštění stříbrných příborů smíchejte čtyři lžíce škrobu a 50 ml vody. Pastou příbory snadno vycídíte. Nechte zaschnout a smyjte. Škrobem se dají také čistit pohovky, stačí ve sklenici vody rozpustit lžíci škrobu, nastříkat na celý povrch gauče a po chvíli setřít.

Čtěte také: Domácí metody, jak vyléčit zarostlý nehet. Všechny účinné zbraně najdete ve své kuchyni

Zbaví vaše boty zápachu

Pomocí škrobu se snadno zbavíte nepříjemného zápachu z bot. Nasypte dovnitř trochu prášku a nechte přes noc působit. Druhý den škrob vysajte nebo vysypte, absorbuje totiž zápach a boty budou jako nové. Vyplatí se také lžičku škrobu rozpustit ve dvou sklenicích vody a směsí před žehlením postříkat prádlo. Žehlení pak bude mnohem snazší.

Mezi stránky starých knih nasypte trochu škrobu, který absorbuje vlhkost a nedovolí plísním, aby knihy znehodnotily. Pokud vložíte do igelitového sáčku špinavé oblečení a nasypete k němu dva hrnky škrobu, protřepete a necháte přes noc odstát, ráno bude prádlo čisté a bez zápachu. V neposlední řadě vám pomůže škrob rozvázat uzel na provázku, tkaničce a podobě. Stačí ho trochu posypat.

Zdroj: tudasfaja.com