David Hampl
12 dubna, 2019

Jaký je nejdůležitější orgán v lidském těle? Je jich hned několik. Pravdou ale je to, že mezi velmi důležité se rozhodně řadí mozek. Není se čemu divit, jelikož jenom díky němu dokážeme přemýšlet a chovat se tak, jak máme. Bohužel vlivem mnoha okolností může kvalita mozkových funkcí klesat. Tento neurochirurg přináší osvědčené tipy, jak zajistit jeho opět bezproblémové fungování.

Co může problémy s mozkem způsobovat? Je toho mnoho

Mnoho lidí si to ani neuvědomuje, ale svému mozku ubližují doslova každý den. Jak je to možné? Důvodů je celá řada. Může to být nedostatečné okysličení, může se jednat o přetěžování a únavu, stejně jako je to kouření a alkohol, nebo velký stres. To vše je doplňováno nekvalitní stravou, kde chybí mnoho důležitých živin. Není proto divu, že mozek následně nemusí fungovat tak, jak by měl. Pokud nechcete dospět do problémového stavu, dejte na tyto tipy zkušeného neurologa, který vám poradí a pomůže.

Činnost mozku však může ovlivňovat dokonce i něco tak běžného, jako je počasí. Velmi často to podzimní, jelikož je spojena s nedostatkem světla, stejně jako je spojeno se změnou nálad a také biorytmů. To vše se může na mozku výrazně negativně podepsat. Říká to profesor Vlad Siurea, který je skutečnou kapacitou v oboru neurochirurgie. A přidává tipy, jak svému mozku prospět a co dělat, aby fungoval opět tak, jak by fungovat měl.

Pozor na životní styl

Velkým problémem mnohých lidí je špatný životný styl. A je jedno, zda se jedná jenom o ten dlouhodobý, nebo jde naopak o životní styl krátkodobý. Pokud se máme podívat, co je problémem, je to hned několik věcí. Jakých? Jedná se třeba o nadměrnou konzumaci jídla, o nedostatek pohybu, o cigarety a alkohol, o sledování televize, tabletu nebo mobilu, stejně jako může jít i o ponocování. To vše mozku škodí a proto je třeba toto všechno eliminovat.

Mozek potřebuje pozitivní podněty

Tento neurolog, profesor Vlad Siurea také říká, že mozek potřebuje každodenní pozitivní podněty. Právě ty ho ovlivňují natolik, že bude fungovat správně. Snažte se, aby u vás nepřevládala negativní nálada, ale aby u vás převládala naopak nálada pozitivní. Snažte se být pozitivně naladěny, snažte se smát a mít radost ze života, stejně jako se obklopujte pozitivními lidmi. Dělejte věci, co vás baví a ze kterých máte radost. Váš mozek to ocení.

Naučte se správně relaxovat

Prospět svému mozku můžete i tak, že budete správně relaxovat. Ne s televizí nebo mobilem. Ale v přírodě, nebo poslechem hudby, stejně jako čtením. Také si můžete při vaší relaxaci dát sklenku kvalitního vína, jelikož jak profesor Vlad Siurea uvádí, to má na mozek také dobrý vliv. Nesmíte to s ním však přehánět, jelikož jinak se dostaví přesně opačný efekt. Co naopak nedoporučuje, to jsou cigarety a už vůbec ne doutníky.

Je třeba třídit své myšlenky

V mozku je vhodné také dobře třídit si své myšlenky. Jak na to? Pokud se objevují negativní, pošlete je pryč a nevracejte se k nim. Naopak u těch pozitivních zůstaňte. Také se snažte čas od času namáhat mozek a nad něčím přemýšlet. Donutíte ho k činnosti, což se také následně projeví na tom, že bude fungovat lépe a více. Zkuste to a uvidíte sami.

Sdílejte článek