Domů DOMÁCNOST Neustále Vás trápí špinavý a mastný sporák? Už nemusí! S těmito tipy...

Neustále Vás trápí špinavý a mastný sporák? Už nemusí! S těmito tipy a triky ho vyčistíte raz dva!

Jak vyčistit sporák od mastných a zaschlých skvrn? V průběhu času si každý majitel položí tuto otázku. Dnes jsme se proto rozhodli, podělit se s Vámi o tipy a triky, jak bez drahých chemikálií navrátit Vašemu sporáku zašlý jas a krásu.

Jak umýt kvalitně a jednoduše sporák?

Soda na pečení je nepostradatelným pomocníkem v kuchyni. Chcete-li umývat kuchyňské sporáky sodou, postačí Vám sporák jen navlhčit a posypat sodou. Po 15 minutách působení sody, můžete špínu jednoduše setřít houbou. Soda jemně a důkladně vyčistí povrch sporáku a nezanechá žádné škrábance.

Zbavte se mastných míst pomocí citrónové šťávy. K tomu je nutné kontaminovaný povrch potřít čerstvě vymačkanou citrónovou šťávou a setřít.

Co stojí za to navždy zapomenout, jsou škrábadla. Zanechávají škrábance dokonce i na ocelovém povrchu. Nejlepší je proto vždy použít houbu s fleecovou základnou.

Jak vyčistit důkladně desku sporáku není zronva lehká otázka. K tomu musíte vědět, z jakého materiálu je sporák vyroben. Železný rošt lze vyčistit žárem na otevřeném plameni. Pro ocelový výrobek je vhodný čistící roztok. Smaltový povrch by měl být vyčištěn horkou vodou a roztokem sody.

Doufáme, že se Vám tyto tipy a triky líbí, a nezapomenete je tak sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Kam dál?

Čtyřicítka Vám už klepe na dveře? Pak je pro Vás těchto 10 stravovacích návyků hrozbou!

Věnujte pozornost svým nohám. Mohou vypovědět hodně o Vašem zdraví!

Zpozorovali jste první vrásky? Zde je 17 potravin, které skvěle fungují proti stárnutí tím, že posilují Vaši pleť zevnitř!

Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

7 ranních návyků, které Vám brání ve Vaší vysněné postavě! Zbavte se jich a dosáhněte ideálního těla!

Další články