David Hampl
17 června, 2019

Na nohou se vyskytují přirozené energetické zóny. Pokud aktivujete některou z nich, můžete stimulovat určité orgány ve vašem těle. A tím je pozitivně (ale pozor, také negativně) ovlivňovat. S vědomím této praxe tedy můžete aktivovat pouze ty energetické zóny, které vám pomohou očistit své tělo, zbavit se vnitřních toxinů a zlepšit celkové zdraví. Své tělo tak pomůžete vyléčit přirozeně a za použití přírodních prostředků.

Jablečný ocet dokáže zázraky

Právě jablečný ocet je jednou z pomůcek, která vám může pomoci v mnoha různých problémech, pokud jej použijete jako lázeň na nohy:

  • hubnutí,
  • zmírnění problémů s trávením,
  • odstranění respiračních problémů,
  • zlepšení kvality pokožky.

Proč ocet na nohy?

Zkuste se zamyslet nad tím, jak se o své nohy každodenně staráte. Uzavíráte je do obuvi, díky čemuž se šíří mikroby. Nedostatek okysličení může vést ke vzniku infekcí, plísní a nepříjemným zápachům. Také kůže na nohou je tvrdá a drsná. To vše jsou problémy, kterými naše nohy trpí opravdu běžně. A právě jablečný ocet si s nimi umí poradit. Může za to složení octa, které ničí bakterie a mikroby. Pokud se zaměříte na kosmetiku nohou, zjistíte, že spousta přírodních prostředků na nohy má obsah jablečného octa.

Jablečný ocet pro vaše nohy

Jablečný ocet samotný, je přitom nejlevnější kosmetikou, jakou si můžete dopřát. Jak jablečný ocet působí?

  • Dokáže zbavit vaše nohy nepříjemného zápachu.
  • Dokáže předejít plísňovým infekcím, nebo vás jich zbavit.
  • Změkčuje pokožku, čímž odstraňuje nevzhlednou suchou kůži.
  • Zlepšuje kvalitu pokožky, což pomáhá předcházet puchýřům.

Lázeň na nohy s jablečným octem

Pro získání všech těchto zdravotních přínosů stačí udělat jediné. Dopřát si lázeň s jablečným octem. Ohřejte vodu a nalijte ji do lavoru. Poté do ní vlijte šálek jablečného octa a pro příjemnou vůni můžete přidat několik kapek esenciálního oleje, který vám nejlépe voní. Skvělý je levandulový esenciální olej nebo ylang ylang. Do této směsi jednou týdně ponořte nohy na dobu 30 minut. Pokud vás trápí tvrdá a suchá pokožka, ponořte nohy na 45 minut a poté použijte pemzu.

Iontová lázeň na nohy

Na začátku se vám může hodit detoxikační lázeň na chodidla, kterou docílíte prostřednictvím směsi teplé vody a epsomské soli. Teplá voda otevře póry a sůl působí protizánětlivě. Ionty se pak snadno dokážou absorbovat pomocí pokožky a tím se zbavíte toxinů. To, že se zbavujete toxinů zjistíte tak, že voda ztmavne.

Dopřejte si koupel s epsomskou solí

Epsomskou sůl můžete najít v obchodech s přírodní kosmetikou. Jedná se o sůl, která se těží v anglické oblasti. Jeden šálek této soli smíchejte s šálkem mořské soli a dvěma šálky jedlé sody. Pokud chcete, můžete směs provonět svým oblíbeným esenciálním olejem. Tuto směs rozpusťte v horké vodě a pak ji nalijte do lavoru. Přidejte jablečný ocet a nohy namáčejte půl hodiny. Koupel může způsobit, že po ní budete unavení, dejte si ji tedy před spaním, může vám pomoci usnout. Navíc koupel zvýší hladinu hořčíku ve vašem těle.

Zkuste lázeň s bentonitovou hlínou

Dalším způsobem, jak si dopřát ozdravnou lázeň, je použít bentonitovou hlínu (čili jíl). I tu můžete sehnat v obchodech s přírodní kosmetikou a používat ji také na mnohé kosmetické účely – například na obličejové masky. Půl šálku epsomské soli rozpusťte v horké vodě a přidejte několik kapek svého esenciálního oleje. Mezitím, co se sůl rozpouští, smíchejte bentonitovou hlínu a jablečný ocet – oboje bude mít půl šálku. Pozor, při míchání nepoužívejte kovovou lžičku. Obě dvě směsi smíchejte dohromady a přidejte do lavoru s teplou vodou. Nohy namáčejte alespoň 20 minut. I tato lázeň vám pomůže zvýšit hladinu hořčíku.

Zkuste kyslíkovou koupel

Do třetice všeho dobrého vám představíme ještě jednu lázeň. Je ze všech tří nejméně známá, ale o nic méně účinná. Začněte tak, že si napustíte vanu plnou horké vody, přidáte dva šálky peroxidu vodíku a lžičku sušeného zázvoru. Pořádně promíchejte a nechte nohy v této směsi na dobu asi 30 minut. Dosáhnete tak uklidňující relaxační koupele, která vás navíc zbaví všech druhů podráždění a alergie.

Ozdravné koupele

Všechny lázně a koupele, které jsme vám v tomto článku představili, mohou být pro vás velice prospěšné. Jejich cena není nijak vysoká v porovnání s tím, když se rozhodnete koupit si již připravenou kosmetiku na nohy. Všechny použité prostředky jsou účinné a navíc na přírodní bázi, takže se nemusíte bát, že do svého těla dostanete nějaké toxiny. Navíc jsou snadno dostupné, takže vám nic nebrání v jejich vyzkoušení.

Sdílejte článek