Neuvěříte, co s vaším tělem udělá sedm jednoduchých cviků. Známá fyzioterapeutka vám je prozradí, za tohle lidé platí tisíce -
Menu

Neuvěříte, co s vaším tělem udělá sedm jednoduchých cviků. Známá fyzioterapeutka vám je prozradí, za tohle lidé platí tisíce

Cvičení inspirované asijskou filozofií, uměním a léčitelstvím je poslední dobou velmi populární. Jedním z nich je i zdravotní cvičení, jehož autorem je japonský léčitel Katsudzo Niši. Vytvoření tohoto systému cvičení bylo inspirováno jeho vlastní životní zkušeností, neboť od mládí trpěl nevyléčitelnou chorobou a lékaři předpokládali, že se stěží dožije dospělosti. On se však vyléčil a vytvořil systém, který může pomoci i jiným lidem. Zjednodušeně lze říci, že tento zdravotní systém v sobě kombinuje to nejlepší z antické a staroegyptské medicíny, společně s čínskými a tibetskými praktikami a jógou. Jak již bylo řečeno výše, jedná se o celý systém, chcete-li filozofii, tedy nejen o soubor cviků, ale také například pravidel správného stravování.

Obnova organismu

Jedním ze základních prvků je sestava cviků, která má pomoc k celkové obnově zdraví, zacelení organismu. Jde o poměrně jednoduché cviky, které vám nejen pomohou krásně zformovat vaši postavu, ale také vás nabijí pozitivní energií a pocitem štěstí. Navíc cvičení zabraňuje usazování solí v těle a pozitivně působí na klouby. Celá sestava vám navíc nezabere více než patnáct minut.

Nejlepší bude, pokud si z cvičení vytvoříte jakýsi každodenní ranní rituál. Proč ranní? Cvičit večer se totiž nedoporučuje, neboť je to v rozporu s biologickým rytmem našeho těla. Naopak ráno nás cvičení nabije energií a vitalitou pro celý den. Celá sestava je složena ze sedmi prvků.

Sedm cviků ke kráse a zdraví

První cvik začíná v lehu na zádech. Ruce rozložte do upažení a nohy ohnuté v kolenou přitáhněte k hrudníku. Zhluboka se nadechněte, nohy otočte směrem doprava a snažte se je položit na podlahu. V ten samý okamžik otočte hlavu doleva. Na každou stranu cvik několikrát opakujte, první den stačí 4-5krát.

Druhý cvik je také v pozici na zádech, s rukama položenýma vedle těla. Pokrčte nohy, nadechněte se a pomalu začněte zvedat záda z podlahy, až se nakonec budete opírat jen o lopatky. V pozici zůstaňte několik sekund a poté spusťte pánev zase pomalu na podlahu. Cvik opakujte 5krát.

Třetí cvik je v pozici na břiše, s rukama nataženýma do vzpažení. Nohy jsou napnuté a mírně od sebe. Začněte pomalu současně zvedat jednu ruku a nohu, vždy do kříže, tedy například levou ruku a pravou nohu. V pozici opět několik sekund vydržte a totéž opakujte i na druhou stranu.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…