Neuvěříte, co s vaším tělem udělá sedm jednoduchých cviků. Známá fyzioterapeutka vám je prozradí, za tohle lidé platí tisíce -
Menu

Neuvěříte, co s vaším tělem udělá sedm jednoduchých cviků. Známá fyzioterapeutka vám je prozradí, za tohle lidé platí tisíce

Cvičení inspirované asijskou filozofií, uměním a léčitelstvím je poslední dobou velmi populární. Jedním z nich je i zdravotní cvičení, jehož autorem je japonský léčitel Katsudzo Niši. Vytvoření tohoto systému cvičení bylo inspirováno jeho vlastní životní zkušeností, neboť od mládí trpěl nevyléčitelnou chorobou a lékaři předpokládali, že se stěží dožije dospělosti. On se však vyléčil a vytvořil systém, který může pomoci i jiným lidem. Zjednodušeně lze říci, že tento zdravotní systém v sobě kombinuje to nejlepší z antické a staroegyptské medicíny, společně s čínskými a tibetskými praktikami a jógou. Jak již bylo řečeno výše, jedná se o celý systém, chcete-li filozofii, tedy nejen o soubor cviků, ale také například pravidel správného stravování.

Obnova organismu

Jedním ze základních prvků je sestava cviků, která má pomoc k celkové obnově zdraví, zacelení organismu. Jde o poměrně jednoduché cviky, které vám nejen pomohou krásně zformovat vaši postavu, ale také vás nabijí pozitivní energií a pocitem štěstí. Navíc cvičení zabraňuje usazování solí v těle a pozitivně působí na klouby. Celá sestava vám navíc nezabere více než patnáct minut.

Nejlepší bude, pokud si z cvičení vytvoříte jakýsi každodenní ranní rituál. Proč ranní? Cvičit večer se totiž nedoporučuje, neboť je to v rozporu s biologickým rytmem našeho těla. Naopak ráno nás cvičení nabije energií a vitalitou pro celý den. Celá sestava je složena ze sedmi prvků.

Sedm cviků ke kráse a zdraví

První cvik začíná v lehu na zádech. Ruce rozložte do upažení a nohy ohnuté v kolenou přitáhněte k hrudníku. Zhluboka se nadechněte, nohy otočte směrem doprava a snažte se je položit na podlahu. V ten samý okamžik otočte hlavu doleva. Na každou stranu cvik několikrát opakujte, první den stačí 4-5krát.

Druhý cvik je také v pozici na zádech, s rukama položenýma vedle těla. Pokrčte nohy, nadechněte se a pomalu začněte zvedat záda z podlahy, až se nakonec budete opírat jen o lopatky. V pozici zůstaňte několik sekund a poté spusťte pánev zase pomalu na podlahu. Cvik opakujte 5krát.

Třetí cvik je v pozici na břiše, s rukama nataženýma do vzpažení. Nohy jsou napnuté a mírně od sebe. Začněte pomalu současně zvedat jednu ruku a nohu, vždy do kříže, tedy například levou ruku a pravou nohu. V pozici opět několik sekund vydržte a totéž opakujte i na druhou stranu.

Čtvrtý cvik začíná v téže poloze, cílem je ale tentokrát současné zvednutí obou rukou a nohou najednou. Až se vám to podaří, pokuste se pomalu rozkmitat vaše dolní končetiny, jako byste plavali kraula. Oba předchozí cviky by se měly opakovat zhruba 50krát na každou nohu.

Pátý cvik má výchozí pozici v kleku na čtyřech, s rukama i nohama na šířku ramen. Zvedněte a narovnejte pravou nohu a hmitejte s ní nahoru a dolů. Na každou stranu opakujte cvik 25krát.

Šestý cvik vychází také z pozice na čtyřech. Koleno pravé nohy přitáhněte k čelu a následně nohu narovnejte a zvedněte vzhůru. Cvik opakujte 10krát pravou i levou nohou.

Poslední, sedmý cvik, je v sedu na kolenou, tělo je vzpřímené, ruce volně podél těla. Nadechněte se a pokuste v této pozici nahnout směrem dozadu a vydržet zde několik sekund. Cvik proveďte 5krát.

Malý rituál

Po celou dobu cvičení mějte na paměti, že byste měli cvičit pomalu, plynule a necítit žádnou nepříjemnou bolest. Zároveň celou sestavu neberte jen jako cvičení, ale jako určitý způsob relaxace nejen pro vaše tělo, ale také pro vaši mysl.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…