David Hampl
13 května, 2019

Koupelna je místem, které je vystaveno vysokým teplotám a vlhku. Proto je vystavena také mnohým bakteriím. Její čištění nikdy nebylo snadné ani rychlé. Avšak v tomto článku vám přinášíme 7 jednoduchých triků pro její snadnější čištění. Všechny tyto triky se obejdou bez chemikálií a celý proces čištění vám urychlí. S plátkem citronu, špetkou sody a několika dalšími složkami můžete vyčistit všechny povrchy v koupelně, aniž byste škodili svému zdraví!

1. Zářivě bílá koupelna

Pokud se chcete zbavit zažloutlých míst ve vaně, sprchovém koutu a umývadlech a zároveň docílit zbavení se nečistot a bakterií, pak vám poslouží následující trik! Smíchejte následující ingredience:

  • 4 litry teplé vody,

  • polovinu šálku octa,

  • sklenka alkoholu,

  • ¼ šálku jedlé sody.

Vzniklou směs naneste na postižený povrch a nechte 15 minut působit. Poté omyjte studenou vodou. Budete se divit, jak snadno jde povrch umýt!

2. Čistá sprchová hlavice

Pokud žijete v oblasti s velmi tvrdou vodou, pravděpodobně jste si všimli, že přívod vody ze sprchové hlavice je blokován vodním kamenem. Tento problém můžete jednoduše odstranit s pomocí octu. Pokud je ale usazenina příliš velká a nejde jen tak odstranit, nalijte ocet do mikrotenového sáčku a uvažte jej tak, aby usazenina byla ponořená v octu. Nechte působit asi dvě hodiny a poté omyjte teplou vodou.

3. Zářivě čisté zrcadlo

Čištěni zrcadel není nic snadného. Pokud tedy po ruce nemáte správný prostředek. Smíchejte peroxid vodíku a jedlou sodu, naneste na zrcadlo (například pomocí láhve s rozprašovačem) a omyjte houbou. Použít můžete i krém na holení.

4.Čisté WC

Smíchejte 10 ml teplé vody, 3 g sody a 2 g cironové šťávy. Vše promíchejte. Tuto směs použijte k čištění okraje toalety. Po nanesení nechte dvě hodiny působit a poté vyčistěte kartáčem toalet. Tento roztok je také hodně účinný, pokud se chcete zbavit kroužku, který se často vyskytuje na úrovni vody v záchodě.

5. Čištění kartáče na toalety

Kartáč umístěte do nádoby (které vám nebude líto, když se zničí) s koncentrovaným čisticím prostředkem. Přidejte půl sklenice sody, 2 lžíce soli, ¼ šálku octa a vše zalijte vařící vodou. Nechte hodinu působit.

6. Rezavé kohoutky

Zbavit se rzi je mnohem snazší, než si myslíte. Na rez posypte sůl a poté zalijte citronovou šťávou. Citronová šťáva se rozpustí a sůl absorbuje rez do sebe. tuto směs ale nechte působit přes noc a ráno omyjte vodou.

7. Čistý strop

Pokud chcete strop v koupelně zbavit skvrn a prachu, postačí vám k tomu jednoduchá směs. Vodu smíchejte v octem v poměru 1:1. Použijte plochý mop a omyjte strop. Aby vám do oči nekapal ocet, použijte ochranné brýle.

Sdílejte článek