Neuvěříte, co se stane, když použijete těchto 7 triků v koupelně! Od té doby vyhodíte všechny čističe a už za ně nedáte ani jedinou korunu. Tyto rady zaberou mnohem lép -
Menu

Neuvěříte, co se stane, když použijete těchto 7 triků v koupelně! Od té doby vyhodíte všechny čističe a už za ně nedáte ani jedinou korunu. Tyto rady zaberou mnohem lép

Koupelna je místem, které je vystaveno vysokým teplotám a vlhku. Proto je vystavena také mnohým bakteriím. Její čištění nikdy nebylo snadné ani rychlé. Avšak v tomto článku vám přinášíme 7 jednoduchých triků pro její snadnější čištění. Všechny tyto triky se obejdou bez chemikálií a celý proces čištění vám urychlí. S plátkem citronu, špetkou sody a několika dalšími složkami můžete vyčistit všechny povrchy v koupelně, aniž byste škodili svému zdraví!

1. Zářivě bílá koupelna

Pokud se chcete zbavit zažloutlých míst ve vaně, sprchovém koutu a umývadlech a zároveň docílit zbavení se nečistot a bakterií, pak vám poslouží následující trik! Smíchejte následující ingredience:

  • 4 litry teplé vody,

  • polovinu šálku octa,

  • sklenka alkoholu,

  • ¼ šálku jedlé sody.

Vzniklou směs naneste na postižený povrch a nechte 15 minut působit. Poté omyjte studenou vodou. Budete se divit, jak snadno jde povrch umýt!

2. Čistá sprchová hlavice

Pokud žijete v oblasti s velmi tvrdou vodou, pravděpodobně jste si všimli, že přívod vody ze sprchové hlavice je blokován vodním kamenem. Tento problém můžete jednoduše odstranit s pomocí octu. Pokud je ale usazenina příliš velká a nejde jen tak odstranit, nalijte ocet do mikrotenového sáčku a uvažte jej tak, aby usazenina byla ponořená v octu. Nechte působit asi dvě hodiny a poté omyjte teplou vodou.

3. Zářivě čisté zrcadlo

Čištěni zrcadel není nic snadného. Pokud tedy po ruce nemáte správný prostředek. Smíchejte peroxid vodíku a jedlou sodu, naneste na zrcadlo (například pomocí láhve s rozprašovačem) a omyjte houbou. Použít můžete i krém na holení.

4.Čisté WC

Smíchejte 10 ml teplé vody, 3 g sody a 2 g cironové šťávy. Vše promíchejte. Tuto směs použijte k čištění okraje toalety. Po nanesení nechte dvě hodiny působit a poté vyčistěte kartáčem toalet. Tento roztok je také hodně účinný, pokud se chcete zbavit kroužku, který se často vyskytuje na úrovni vody v záchodě.

5. Čištění kartáče na toalety

Kartáč umístěte do nádoby (které vám nebude líto, když se zničí) s koncentrovaným čisticím prostředkem. Přidejte půl sklenice sody, 2 lžíce soli, ¼ šálku octa a vše zalijte vařící vodou. Nechte hodinu působit.

6. Rezavé kohoutky

Zbavit se rzi je mnohem snazší, než si myslíte. Na rez posypte sůl a poté zalijte citronovou šťávou. Citronová šťáva se rozpustí a sůl absorbuje rez do sebe. tuto směs ale nechte působit přes noc a ráno omyjte vodou.

7. Čistý strop

Pokud chcete strop v koupelně zbavit skvrn a prachu, postačí vám k tomu jednoduchá směs. Vodu smíchejte v octem v poměru 1:1. Použijte plochý mop a omyjte strop. Aby vám do oči nekapal ocet, použijte ochranné brýle.

Líbil se vám článek?

Tisk
DOMÁCNOST

Jeho pokoj byl tak malý, že ho musel přestavět. Všichni…

Mnoho lidí si stěžuje na to, že je jejich byt nebo dům příliš malý. Tento muž na tom byl ještě…
DOMÁCNOST

Pokud se bojíte pavouků a hmyzu, je čas udělat toto…

Někteří to asi znáte, snažíte se udržovat svůj byt či dům co nejčistší. Vše pečlivě myjete, zametáte, vytíráte, luxujete, přesto…
DOMÁCNOST

Máte problém vyčistit rošt sporáku či trouby? Je to minulost…

Máte doma plynový sporák? Jeho popularita sice v posledních letech klesá kvůli boomu indukčních sporáků, které šetří energii, ale stále jej…
DOMÁCNOST

Špinavý a mastný sporák zohaví každou kuchyni. Proto přicházíme s…

Sporáky jsou nejčastější výbavou každé kuchyně. Vždyť přece v kuchyni se vaří, takže je potřeba vařit na něčem. Občas se ale…
DOMÁCNOST

Máte špinavý koberec? Stačí použít tento postup a bude zářit…

Dnes pro Vás máme způsob, jak efektivně zbavit Váš koberec nečistot, aniž byste museli použít chemické prostředky. Jde o naprosto…
DOMÁCNOST

Trápí vás moli v potravinách a speciální přípravky na ně…

Nikdy není příjemné, když se u vás doma usadí nějaký škůdce, natož když je to ve vašem jídle. Jedním z nejčastějších…