Neuvěříte, co se stane, když vyzkoušíte Butrimovu gymnastiku. Pokud vás trápí osteochondróza, dokáže doslova zázraky. Seznamte se s hlavními cviky a ulevte si nejen od bolesti

Butrimova Gymnastika vrací krční obratle na místo a zlepšuje krevní oběh. Práce v kanceláři, polehávání u televize, neustálé prolézání sociálních sítí v telefonu, nedostatek fyzické aktivity a nezdravá strava jsou příčinou různých nemocí. Nejčastější a nepříjemnou je však osteochondróza. Přesněji řečeno, osteochondróza krční páteře. Proto vás mohou potrápit závratě, nevolnost, bolest krku, která je často mylně považována za únavu.

Víte co je osteochondróza a co s ní?

Pro léčbu osteochondrózy je nejúčinnější metodou terapeutická gymnastika. Pomáhá normalizovat krevní oběh v krční páteři a obnovit správnou polohu obratlů. Jedním z nejúčinnějších je soubor cvičení Dr. Butrimova, který toto cvičení vyvíjí již 30 let. Jak se projevuje osteochondróza? Podívejte se na příznaky, mezi které patří:

  • Bolesti hlavy
  • Točení hlavy
  • Bolesti krční páteře, neboli „ za krkem“

Gymnastika na krční osteochondrózu

Osteochondróza krční páteře je onemocnění, které je procesem postupné destrukce tkáně chrupavky meziobratlových kloubů a disků cervikální oblasti. Váha v krku nebo brnění v rukou cítí každý den tisíce lidí. Ale z nějakého důvodu dávají těmto příznakům menší důležitost, než například zima. A pokud jde o silnou bolest, když se i těžko otočí hlava, proces ošetření se stává obtížným, dlouhým a nákladným. Všimněte si, že první známky onemocnění se objevují ve věku 25 let. Na osteochondrózu se také doporučuje častější chůze, abyste rozhýbaly ostatní části těla. V případě, že v práci jen sedíte, nebojte se občas se protáhnout a alespoň trošku si zacvičit.

Krk hýbe celým tělem

Krk obsahuje mnoho krevních cév a nervových zakončení. Při osteochondróze je vertebrální tepna stlačena, což neposkytuje dostatečnou výživu mozečku a zadní oblasti mozku. V důsledku toho je narušena koordinace pohybů osoby, je možná ztráta rovnováhy, částečně zraku, zhoršení sluchu a někdy tento jev vede k mrtvici. Takže jakmile cítíte nepříjemný pocit na krku, a bojíte se vyzkoušet domácí cviky, poraďte se s lékařem, který dobře zhodnotí váš stav. Možná totiž zjistíte, že cvičení doma již nezvládáte a bolest vás donutí dojít si za specialistou.

Kdo je MUDr. Butrimov?

Vladimir Alexandrovič Butrimov – reflexolog, terapeut, psychoterapeut a instruktor ve fyzioterapii. Více než 30 let studoval a vybíral nejúčinnější metody a cvičení pro léčbu osteochondrózy a posilování svalového systému páteře. Jeho technika se rozšířila a vyléčila mnoho lidí. Díky cvičení trénují svaly krku a posilují klouby krční páteře. Gymnastika je velmi jednoduchá v provádění, ale musíte dodržovat důležité pravidlo. Dr. Butrimov považuje za nezbytné dosáhnout úplné relaxace při cvičení. Měli byste se uvolnit a dělat vše velmi pomalu.

Jak provádět cvičení a co byste naopak dělat neměli

V žádném případě neprovádějte náhlé pohyby a neprovádějte rychlý přechod mezi cvičeními. To platí nejen pro Butrimovu gymnastiku, ale i pro cvičení zaměřená na léčbu páteře. Gymnastika by měla být prováděna:

  • 2krát denně a nejlépe častěji.
  • Bez trhavých a náhlých pohybů

Například na pracovišti místo přestávky na kouření. Jen nezapomeňte, že musíte dělat cvičení pomalu a plynule. 90% pracující populace trpí osteochondrózu krční páteře. Pokud tedy vedete sedavý způsob života a krk je často ohýbán například při práci s počítačem, je nutné provádět speciální cvičení na krční páteř. A pokud se již obáváte nepohodlí nebo máte bolesti na krku, poraďte se s lékařem dříve, než začnete cvičit. Sledujte zdraví páteře, protože na něm závisí práce celého organismu. Víte, jaké to je, když vás bolí za krkem a máte na to nějaký svůj speciální cvik? Nebo se raději svěříte do rukou odborníka?