David Hampl
14 května, 2019

S přibývajícím věkem se na obličeji mohou začít objevovat kožní vrásy, drobné vrásky a jiné nepěkné úkazy. Vypadá to, jako by kůže obličeje začala padat dolů. Jedná se o přirozené změny kůže, které dříve nebo později potkají téměř každého. Především u žen se může jednat o problém, kterému chce většina z nich zabránit. Pro zabránění vzniku nových a odstranění těch stávajících je ovšem potřeba provést zásadní opatření.

Buldočí tváře

Po 35. roce života začíná v kůži klesat hodnota kolagenu, kůže je oslabená a ztrácí svou elasticitu. Tuková tkáň pomalu, ale jistě padá směrem dolů, což způsobuje natahování kůže a vznik tzv. buldočí tváře. Kožní vrásy se na tváří objevují z mnoha příčin. Nejčastěji je to způsobeno již zmíněným přibývajícím věkem. Hlavní důvody vzniku kožních vrás jsou především:

  • gravitace
  • oslabení žvýkacích svalů
  • hormonální změny

K nejznámějším opatřením proti tomuto smutnému procesu kůže stále patří plastická operace. Ta je ovšem drahá a mnohdy i bolestivá. Nicméně existují i méně bolestivé, metody, jak ochablou tvář regenerovat a přinést ji opět svou pružnost. Lze je bez problému provádět v pohodlí domova a výsledky jsou patrné už za několik dní. Pro náležitý efekt, se doporučuje následující cviky provádět 3x denně, všechny najednou. Díky těmto cvičením se také výrazně zostří kontury obličeje.

Cviky na ochablé svalstvo

„Happy cry“ U tohoto cviku můžete sedět či stát. Stačí naklonit hlavu jako u zubaře v křesle, široce otevřít ústa a říct „a“, během něhož si napočítáte v duchu do 10. Poté se vrátíte do výchozí pozice. Většinou se tyto svaly používají velmi málo, ale během cvičení ucítíte, jak se aktivně zapojují a pracují.

„Gum“ Hlavu a ramena držte rovně, hlavu otočte doprava tak, aby se brada dostala přes pravé rameno. V této pozici po dobu 5 sekund pohybujte čelistí v kruhu, jako byste žvýkali žvýkačku. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte na druhou stranu.

„Omezený úsměv“ Ideální cvičení na posílení svalů obličeje. Dlaně položte na tváře tak, aby se prsty dotýkali rohů úst. Začněte se usmívat a zároveň prsty odolávejte úsměvu. Zkuste se tímto způsobem usmívat-odolávat 10 sekund.

Závěrečná masáž

Masáž na konec je úžasným pomocníkem v boji proti vráskám a skvělým zakončením předcházejících cvičení. Ideálně ji provádějte po každém komplexním cvičení obličeje. Posílíte zároveň tok lymfy, odstraníte z kůže toxiny a zlepšíte cirkulaci kyslíku v kůži. Postup je následující.

Pořádně si umyjte a vyčistěte obličej a ideálně ho namažte rostlinným olejem nebo krémem. Ruku složte do tvaru prstence a pomalu pohybujte pěstí po tváří. Začněte u brady, po tváří pokračujte k uchu, potom přejděte dolů na krk a klíční kost. Snažte se kůži moc nenatahovat, ale spíš po ní klouzejte. Stejný postup opakujte na druhé tváří. Jakmile budete hotoví, olej či krém omyjte vodou nebo opatrně otřete ubrouskem. Masáž provádějte 2krát denně 10x na každé tváří. Do 10 dnů by měli být výsledky na světě.

Sdílejte článek