Neuvěříte, co se stane s vaším účesem, když vyzkoušíte těchto zázračných 8 masek na vlasy! Hravě je vyrobíte doma a po jejich aplikaci budete překvapena výsledkem, který se brzy dostaví -
Menu

Neuvěříte, co se stane s vaším účesem, když vyzkoušíte těchto zázračných 8 masek na vlasy! Hravě je vyrobíte doma a po jejich aplikaci budete překvapena výsledkem, který se brzy dostaví

Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Každá žena si přeje mít hřívou při nejlepším jako Zlatovláska, nicméně většina také takových vlasů nikdy nedosáhne. Podívejte se ale na 8 skvělých masek nebo přípravků na vlasy, které vaši hřívu vyživí a podpoří růst. Je to jednoduché. Proč nemůžete mít zdravé a krásné vlasy? Příčin je poměrně hodně, roli mohou hrát dědičné predispozice, nebo špatná péče ale také nedostatečný přísun látek, které jsou důležité pro růst a kvalitu vlasů.

Maska z rajčat dodá vitamíny

Prvním způsobem jak lze pomocí svým vlasům, je rajčatová maska. Zni to divně, ale je to tak. Stačí vzít zralá rajčata, oloupat je a čerstvou dužinu rozmačkat ve směs, která bude jednolitá. Tuto směs pak naneste ke kořínkům svých vlasů a dopřejete svým vlasům vitaminovou bombu. Vyzkoušejte další masky, například:

  • Z cibule
  • Z medu
  • Z oleje

Druhou maskou, která vám možná bude připadat zvláštní, je šťáva z cibule. Nicméně když se vrátíte do svého dětství, zjistíte, že cibuli využívali již naše babičky a to například na kašel. Proč tedy léčivé účinky nevyužít na vlasy. Smíchejte šťávu z cibule, koňak a kořenový vývar a naneste. Tato maska se používá na jednu hodinu, kdy ji nanesete a vlasy zabalíte do celofánu a necháte působit. Po uplynutí doby masku umyjete své vlasy šamponem.

Zázračný med

To že má med blahodárné účinky, to víme všichni, ale nepůsobí jen zevnitř ale tak blahodárně působí i na vaše vlasy. Jestliže chcete dosáhnout rychlého růstu vlasů, měli byste tuto masku používat každý den. Smíchejte med, brandy a žloutek a vytvořte si homogenní směs, kterou nanesete na vlasy a uděláte zábal, který po hodině můžete sundat.

Vitamíny jsou důležité i pro vlasy

Dalším způsobem je vitaminová maska, která může také urychlit růst vlasů. Stačí smíchat lněný a lopuchový olej s rozmělněnými vitaminy. A naneste na vlasy, opět stačí nechat nějakou dobu působit a následně vlasy opláchnout. Jestliže se zabýváte různými maskami na růst vlasů, možná už jste slyšeli o hořčičné masce, na kterou někteří pějí doslova ódy. Víte, o co se jedná? Smíchejte suchou hořčici, kterou lze buď zakoupit, nebo se jedná o hořčičný prášek, případně můžete rozmělnit hořčičná semínka a následně k tomu přijeďte jakýkoliv olej, horkou vodu a žloutek Když vytvoříte směs, je potřeba ji nanášet co nejméně na vlasy a co nejvíce na pokožku hlavy. Tato maska především působí hřejivě a tak prohřeje celou pokožku hlavy. Někteří uživatele uvádějí přírůstek vlasů až 10 cm za měsíc. Jestli tomu nevěříte, zkuste tuto masku a sami uvidíte, jestli zmiňovaný přírůstek je možný. Tuto masku byste měli nanášet 1-2 x za týden. A jaké jsou další produkty, které se používají na vlasy?

  • Pivo
  • Olej
  • Petržel

Pivní maska je velmi oblíbená

Na vlasy se také používá pivo. Možná si někteří z vás raději pivo malého do skleničky, ale skutečně je pivní maska vhodná i na vlasy. Stačí smíchat 200 ml a 2 žloutky a použít jako zabal. Vždy je vhodné zakrýt vlády ještě ručníkem pro efektivní působení. Sedmou z celkem osmi zmíněných masek na vlasy je olejová. Na tom asi nebude nic zvláštního, jelikož olej je všeobecně prospěšná věc na vlasy, především pak na suché a utrápené vlasy. Smíchejte olivový, ricinový a kokosový olej. Vše smíchejte v poměru: 1:1:1 a následně naneste na kořínky a opět zakryjte. Pote, stačí masku zase opláchnout.

Nezvyklá maska ze semínek petržele

Poslední způsobem, jak mít krásné dlouhé vlasy je nezvyklá maska ze semínek petržele. Stačí je rozemlít a vmasírovat do pokožky. Samozřejmě nemusíte věřit všemu, co je zde napsáno, nicméně vám nikdo a nic nebrání tyto masky vyzkoušet. Už naše babičky věřily tomu, že přírodní produkty a kosmetika jsou daleko účinnější než chemie. Proto bychom se měli vrátit k těmto produktům. Vyzkoušejte je a uvidíte.

Další masky na vlasy, které můžete vyzkoušet

Produktů, které lze využít na vlasy je samozřejmě více. Záleží na vás, které se rozhodnete vyzkoušet, některé pak fungují více a některé zase méně. Oblíbenou masky nejen na vlasy, ale také na pleť je maska z banánu. Jestliže je tedy nemáte rádi jako pokrm, pak je nemusíte vyhazovat. Mezi další oblíbené domácí produkty patří:

  • Vajíčka
  • Avokádo
  • Jablečný ocet

Na internetu pak najdete nespočet domácích masek. Některé z nich pomáhají při suchých vlasech a roztřepených konečcích, jiné jsou zase vhodné na to, aby podporovali růst vlasů a zároveň omezovaly nadměrné vypadávání. Jaké masky používáte vy? Využijete domácích surovin, nebo raději dáte přednost kupovaným produktům z chemií. Vyzkoušejte tyto masky a uvidíte, že se to vašim vlasům bude líbit.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Žena zašla ke kadeřnici a díky účesu omládla o 10…

Jedno staré rčení říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
KRÁSA A MÓDA

Toto se stane s vaším tělem, pokud sníte 1 banán…

Jak zhubnout? Nejlépe pomocí správné diety. Aktuálním velkým hitem je takzvaná japonská ranní dieta, která je unikátní tím, že je…
KRÁSA A MÓDA

Nebudete věřit tomu, jak snadno a bezbolestně se dá zbavit…

Asi každá žena touží po krásné a hebké pokožce bez chloupků. Bohužel většina z nás nemá to štěstí, aby nám chloupky…
KRÁSA A MÓDA

Tvar břicha dokáže odhalit, proč přibíráte na váze. Není to…

Většina lidí s věkem stále více bojuje s váhou. To, co v mládí klidně mohli jíst dennodenně a na jejich postavě se to…
KRÁSA A MÓDA

Konec tvrdé kůže na patách! Zapomeňte na drahou pedikúru v…

Léto je již bohužel nenávratně pryč a my po dovolené zjišťujeme, že léto a letní radovánky se často podepsaly i…
KRÁSA A MÓDA

Černé tečky, bradavice, nebo mateřská znaménka. Nemusí je odstraňovat jenom…

Také patříte mezi lidi, kterým příroda přála a nadělila jim několik vad na kráse? Trápí Vás a rádi byste se…