Neuvěříte, jak můžete ochránit své cévy. Stačí vám správné suroviny a jejich pravidelné užívání. Jak si léky určené i k prevenci vašich cév snadno připravit? -
Menu

Neuvěříte, jak můžete ochránit své cévy. Stačí vám správné suroviny a jejich pravidelné užívání. Jak si léky určené i k prevenci vašich cév snadno připravit?

S věkem, mnoho lidí začne zažívat nepříjemný pocit, když jejich prsty začnou brnět a bolet. Tyto příznaky často indikují vývoj aterosklerózy krevních cév. Ateroskleróza je jedním z nejzávažnějších srdečních onemocnění, kdy stěny krevních cév zeslabují a na místech poškození krevních cév se tvoří cholesterolové usazeniny, které narušují normální průtok krve. Ateroskleróza může vyvolat anginu, infarkt myokardu, mrtvici. Aby se tomu zabránilo v budoucnu, měli byste se o své cévy průběžně starat. Jak na to s pomocí domácích receptů? Bez ohledu na to, jaký tip si vyberete, je velmi důležité dodržovat dietu a vyhnout se požívání přípravků obsahujících velké množství cholesterolu. Nezapomeňte však na to, že samoléčba může být někdy horší, než kdybyste s tím nedělali nic. Domácí přípravky tak konzultujte se svým lékařem.

Lněná semínka pomohou

Omega-3 mastné kyseliny obsažené ve lněných semenech normalizují krevní tlak, zabraňují ztrátě pružnosti tepen a snižují ukládání cholesterolu na stěnách tepen téměř o 75%. Pro přípravu lektvaru potřebujete:

  • tři hrnečky lněného semínka
  • litr vody

Večer dejte semínka do vody, přiveďte k varu. Nechte stát do rána. Poté, co se lektvar odleží, zpracujte a nalijte do skleněné nádoby s víčkem. Mělo by to být asi 850 ml kapaliny. Vždy pijte šálek ráno a večer před spaním. Spotřebujte nálev do 5 dní.

Vlašské ořechy a olivy

Pro přípravu vezměte 1,5 kilogramu vlašských ořechů a 0,5 kg oliv. Oříšky a olivy nalejte přes mlýnek na maso a denně jezte lžíci. Směs skladujte v chladničce. Průběh léčby trvá přibližně dva měsíce.

Citronovo-česneková  tinktura je velmi zdravá

Citrony jsou skvělý antioxidant, který chrání cévy. V česneku jsou sloučeniny síry, které inhibují rozvoj aterosklerózy. Citronovo-česnekový lék pomůže snížit zánět, srovná váš tlak zpět do normálu. Co potřebujete? 10 stroužků česneku a 1 citronu rozemelte a smíchejte s půl sklenkou vařené vody. Použijte lžíci 1-2 krát denně po dobu jednoho měsíce. Produkt uchovávejte na chladném a tmavém místě.

Med a skořice

K přípravě léku budete potřebovat půl litru převařené teplé vody, 2–3 lžíce domácího květového medu a 25 g skořice. Vše zamíchejte a ochlaďte. Sirup pijte 1-2 denně po dobu jednoho měsíce.

Bylinky fungují na všechno

Vezměte si lžičku heřmánku, hřebíčku a květu z břízy. Smíchejte všechny ingredience a zalijte vodou v poměru lžíce bylinek na 0,5 litru vroucí vody. Nechte bujón stát 20 minut a přefiltrujte přes látku nebo sítko. Pijte vždy ráno a večer před jídlem. Průběh léčby je 2 týdny.

Vzhledem k tomu, že ateroskleróza se vyvíjí po celá desetiletí, čistota krevních cév musí být především pořád udržována a vždy je lepší dát na prevenci.

Co byste měli jíst a co naopak neměli

Surová semena a ořechy, játra, fazole a ryby jsou bohaté na vitamíny E a A, stejně jako selen. Tyto látky zlepšují pružnost cév. Křehkost cév lze omezit omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami, které přispívají k eliminaci toxinů z těla. Většina těchto kyselin je především v mořských rybách. Co byste měli ze svého jídelníčku vynechat?

  • uzeniny a polotovary
  • cukrovinky
  • výrobky obsahující cukr

Fyzická aktivita je velmi důležitá

Cvičení spaluje tuk a snižuje cholesterol regulací metabolismu tělesného tuku. Vycvičené srdce se opotřebovává mnohem pomaleji a je schopno pumpovat více krve. Cvičením se také cévy stávají pružnější. Pokud máte více než 30 let, prevence je velmi důležitá. Konec konců, každý rok umírají miliony lidí na kardiovaskulární choroby způsobené aterosklerózou a tichým vrahem, jménem cholesterol. Proto se určitě starejte o své tělo, to vám to totiž vrátí a vy se budete cítit také mnohem lépe.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Tato lékařka už nemohla dále snášet to, jak rozsáhlá je…

Očkování je poslední roky opravdu velké téma. Jsou tu lidé, kteří říkají, že jedině tak se dají vymýtit různé nemoci.…
ZDRAVÍ

Rakovina prsu je pro ženy jednou z nejnebezpečnějších nemocí. Každá…

Každý jistě ví, že rakovina je dnes tou nejnebezpečnějších nemocí, která nás ohrožuje. Není divu, jelikož jde o nemoc opravdu…
ZDRAVÍ

Tohle je opravdový zázrak, který nikdo z oslovených lékařů nedokáže…

Někdy se stane, že se zázraky dějí a v životě přijdou se věci, kterým sotva můžeme sami uvěřit. Jako například u…
ZDRAVÍ

Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto…

Klíšťata jsou každoročním trápením, kterého není lehké se zbavit. Navíc jsou čím dál nebezpečnější a jedno jejich kousnutí může mít…
ZDRAVÍ

I když máte prázdnou peněženku, noste v ní jednu unikátní…

Měď byla prvním kovem, který kdy lidé používali. Středovýchodní řemeslníci přidávali tento lesklý, oranžovo-červený prvek do šperků, nástrojů, plavidel, nádobí…
ZDRAVÍ

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost…

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z…