Neuvěříte, jak zareagoval muž, když uviděl smutnou plačící ženu. Přišel k ní a zeptal se jí, proč pláče. Ta mu vyložila svůj příběh a on v tu chvíli věděl, že musí udělat jenom jednu jedinou věc. Jakou?

Tento příběh je plný inspirace a ukazuje nám, že dobří lidé zdaleka ještě nevymřeli. To, co udělal majitel autobazaru, když u své provozovny potkal plačící ženu, vás určitě dojme. Toto krásné gesto a dojemný příběh by určitě neměli zůstat utajeny ani zapomenuta, a proto jsme se rozhodli, že se o ně s vámi podělíme. Až uvidíte, jak se muž zachoval, nebudete věřit vlastním očím.

Žena, která plakala

Američan Richard Newberry je pracovníkem ve své autodílně. Během práce několikrát viděl ženu, jak smutně prochází kolem jeho provozovny a jednou dokonce plakala. Ačkoliv Richard Newberry na první pohled podle vzhledu nevypadá jako empatický člověk, který by řešit trápení jiných, vzhled může někdy klamat a rozhodně bychom neměli nikoho předem soudit. Richard Newberry se totiž rozhodl onu nešťastnou ženu oslovit a zjistit, co ji trápí. A nejen to. Navíc jí opravdu pomohl a to hned několika způsoby.

  • Vyslechl její trápení
  • Podělil se o svůj příběh, který jí dal naději
  • A navíc jí ještě pomohl způsobem, který byste nikdo nečekali

Nešťastný příběh

Ona smutná žena se jmenuje Ernestina Nunezová a její osud, který vyprávěla automechanikovi, není nijak růžový. Tato žena pracuje jako vrátná v místní státní škole, do které chodí každý den pěšky 1,5 kilometru tam i zpátky kolem autodílny Richarda Newberryho. Prací se snaží vydělat na podporu svých vnoučat. Její syn, Daniel, byl voják a po návratu domu z války se nemohl psychicky vzpamatovat – trpěl posttraumatickou stresovou poruchou, se kterou se mu nedostalo odborné pomoci. Nakonec spáchal sebevraždu. Zůstala po něm manželka se dvěma dětmi, kterým se snaží Ernestina Nunezová pomáhat.

Čtěte také: Toužíte po krásných vlnách, ale jejich styling Vám zabere hodiny? Pak Vás jistě potěší tento jednoduchý trik!

Ernestina se mohla o svůj příběh podělit

Pro Ernestinu bylo už jen to, že se mohla o své starosti podělit, velkou pomocí a psychickou úlevou. Popovídat si s člověkem, který ji vyslechl a chápal její trápení, jí pomohlo vrátit naději a novou energii. Byla moc ráda, že si měla s kým promluvit. Richard Newberry však udělal nakonec mnohem více, než jen jednorázové popovídání. On a Ernestina Nunezová se stali dobrými přáteli a po čase se rozhodl Richard pro krok, který je neuvěřitelně dojemný.

Velká pomoc

Richard Newberry, jakožto majitel autodíly, se po čase rozhodl, že Ernestině daruje vůz, aby nemusela do práce chodit tak daleko a mohla mít více času na svá vnoučata nebo na odpočinek. To je velice krásné a obdivuhodné gesto. Když se Richarda Ernestina Nunezová ptala na důvod, proč jí auto daroval, řekl jí, že sám má za sebou těžké životní období, kdy se neměl dobře. Byl ve vězení a také žil jako bezdomovec. Teď má skvělou rodinu a práci, kterou miluje a novou naději chce rozdávat i lidem ve svém okolí. Tímto krásným gestem se mu to určitě povedlo a Ernestině hodně pomohl. Je inspirací pro své okolí, aby také rozdávalo radost.