David Hampl
13 června, 2019

V dnešní době se mnoho lidí uchyluje k nakupování různých chemických přípravků, které se sice na první pohled tváří jako důležité léčivé složky pro život, nicméně s odstupem času zjistíte, že tomu tak ani v nejmenším případě není. Už naše babičky a dědečkové věděli, že největších úspěchů v oblasti zdraví dosáhnete díky konzumaci naprosto běžných, ale ryze přírodních a hlavně domácích potravin. Pokud se touto cestou vydáte, za pár měsíců na sobě jistě pocítíte viditelný rozdíl.

Slyšeli jste již například o skvělých účincích včelího medu? Ten se nazývá tekutým zlatem nebo elixírem zdraví, nutno podotknout, že naprosto oprávněně. Jaké jsou jeho největší přednosti a proč byste jej bez prodlení měli zařadit do svého jídelníčku? Na všechno vám odpovíme v následujících řádcích tohoto článku, takže rozhodně nikam neodcházejte a směle pokračujte ve čtení.

Po medu budete celou noc spát jako nemluvně

Med si za tu dobu, co je mezi námi, získal mnoho trefných přezdívek. Mezi ně mimo jiné také patří „přírodní sedativum“, což je naprosto přesným vyjádřením toho, jaké jsou jeho příznivé účinky. Podporuje totiž produkci melatoninu, což je vlastně hormon, který je za kvalitu spánku přímo zodpovědný. Dále také pomáhá k obnově buněk či obnově nervového systému. Lžička medu v noci vám tedy dokáže zaručit kvalitnější spánek, po němž budete připraveni ke zvládnutí dalšího nabitého dne. Nejvíce prospěšný je v tomto směru v kombinaci s heřmánkovým čajem.

Pokud vaše tělo dobře reaguje na laktózu, klidně si večer dopřejte sklenici mléka právě s medem. Mléko by mělo být nejlépe horké. Tento nápoj mimo jiné dokáže zmírnit stres.

Spalování tuků vám půjde mnohem lépe (a rychleji)

Požívání medu není tolik chválené pouze díky účinkům v oblasti spánku. Je také považován za přírodní „startér“ pro spalování tuků. Pokud byste tedy rádi shodili pár přebytečných kil, právě s medem vám půjde snažení mnohem lépe od ruky. Urychlí metabolismus a spálí tuky hlavně díky hormonu zvanému orexin. A kdo je jeho největší producent? Na tuto otázku si jistě dokážete odpovědět sami.

Játra a imunitní systém vám za konzumaci medu jistě poděkují

Med se dále podílí na regeneraci jaterních buněk a provádí tak zejména v noci. Pokud tedy před ulehnutím ke spánku požijete med v kombinaci s dýňovou šťávou, odstraníte z jater drtivou většinu nebezpečných toxinů. Med je dále ve spojení s česnekem známý také svým imunostimulační účinkem, čili vám jedna lžička této směsi zajistí zlepšení vaší imunity. Tuto směs byste měli stejně jako ve většině předešlých případů užívat hlavně na noc, kdy jsou její účinky nejsilnější.

Díky medu získáte energii na celé dopoledne

Med je ve své podstatě velice energizujícím přírodním produktem. To znamená, že díky němu nastartujete den mnohem efektivněji než s jakoukoli jinou potravinou. Uvidíte, že se vám poté bude vstávat podstatně lépe a odplavíte z těla veškerý stres, který je nežádoucí. Poradíme vám recept na skvělý ranní drink, který vám dodá naprosté maximum energie. Vezměte litr převařené vody, který je v tuhle chvíli již při pokojové teplotě, do něj přidejte jemně nasekaný citrón, strouhanou citronovou kůru, trochu nastrouhaného zázvoru a polévkovou lžíci medu. Pokud vypijete šálek každé ráno, budete se po celý zbytek dne cítit svěží.

Doufáme, že jste si z tohoto článku odnesli spoustu zajímavých poznatků, které posléze využijete také v praxi. Med je skutečně významnou složkou našich jídelníčků a pokud s ním budete počítat každý den, uvidíte, že se na vás pozitivní účinky po krátkém čase začnou konečně projevovat. A to bude zřejmě tou největší odměnou, kterou jsme si mohli vůbec přát!

Sdílejte článek