David Hampl
3 dubna, 2019

O nesnášenlivosti mezi psy a kočkami se všeobecně ví. Dokonce se jejich napjaté vztahy staly i předlohou pro několik televizních a filmových příběhů. Za všechny zmiňme alespoň nejznámější Tom a Jerry, které nás bavilo dlouhá léta v našem útlém mládí. Občas nám ovšem i tyto dvě skupiny zvířat mohou dokázat, že mezi sebou nemusejí žít pouze v rozepřích, ale zvládnout spolu vycházet jako se sobě rovnými.

Důkazů o možném přátelství psů a koček se po celém světě objevuje hned několik. My jsme se vám jeden z nich rozhodli představit ještě mnohem podrobněji, protože co se událo po návratu jednoho psa, opravdu nikdo nečekal. Kočičí láska se projevila bezprostředně po tom, co pes překročil práh domova. Varování: Následující řádky vás zcela jistě dojmou!

Kočka bez svého psího přítele nemohla vydržet

O původu videa, které v posledních dnech prolétlo naprosto celým internetem napříč všemi světovými státy, se toho dosud příliš neví. Už z názvu a z charakteru samotného videa však můžeme odhadnout, že pes byl od své kočky a majitelky nějakou dobu, konkrétně 10 dní, odloučen. Můžeme se pouze dohadovat, jestli domov opustil vinou nějakého operačního zákroku a nebo je strávil čas s dalším členem rodiny. Nicméně je jasné, že domov opustil již před pár dny. Kdo by však čekal, že po návratu se pes Jasper, jak je ve videu oslovován, jako první přivítal se svou paničkou, byl by na omylu!

Jaspera bezprostředně po vstupu dveřmi přiběhne přivítat kočka! A dojemná scéna rozhodně neproběhne pouze podáním tlapiček. Kočka je natolik nadšená, že svému psímu příteli spontánně skočí kolem krku a za žádnou cenu se jej nechce pustit. Ani Jasperovi to rozhodně nebylo nepříjemné, protože po bližším prozkoumání videa si můžeme povšimnout, že po celou dobu dojemného objetí vrtí ocáskem. Kočičí kamarád se svého psího druha nemohl nabažit po celou dobu trvání videa, což je 48 sekund. Dá se ale předpokládat, že objímání pokračovalo i posléze, protože je video useknuté. Majitelka zvířat se zřejmě rozhodla odložit mobilní telefon a také se k nim přidat. Je tedy jasně patrné, že jde o vzájemnou lásku. Velice silný moment překvapil i majitelku zvířat, která neváhala celou scénu zvěčnit na svůj mobilní telefon a následně se o něj podělit s celým světem.

Okamžitě se strhla lavina diváckého zájmu

Krásný záběr, kde se kočka vrhá Jasperovi kolem krku, téměř okamžitě získal obrovskou popularitu. Dá se říct, že téměř nikoho tento zvířecí příběh nenechal chladným. V současnosti video na youtube překročilo hranici 21 000 000 zhlédnutí, což jasně dokládá naše předchozí slova. Z toho 33 000 000 hodilo příběhu zvířecích parťáků palec nahoru. Komentáře pod videem jednoznačně převládají pozitivní a podle obličejů vyhlížejících z profilových obrázků jednotlivých komentujících (kterých se zatím kolem dvou tisíc) je jasně patrné, že obecenstvo pochází ze všech různých koutů světa.

Samozřejmě se mezi diváky našlo i spoustu lidí, kteří se snažili dojemnou situaci nějakým způsobem shodit jako tomu je ostatně u každého podobného příběhu. Více než 600 z nich dokonce neváhalo videu dát palec dolů. Nicméně se jejich nepříliš lichotivé výlevy v záplavě pozitivních reakcí jednoznačně ztratí. Hateři totiž byli, jsou a budou. Před tím se zřejmě žádný člověk, který okusil kouzlo slávy, neubrání. Nicméně je potřeba si z takových lidí nedělat těžkou hlavu a plně se soustředit jen na ty z nás, kterým video opravdu něco přineslo.

Přátelství psa a kočky – příklad pro nás všechny?

Ještě několik let zpátky si téměř nikdo z nás nedokázal představit, že by spolu pes a kočka dokázali takovýmto způsobem vycházet. Jasper a jeho kočičí parťák nám nyní dokazují, že i přes všechny rozdíly spolu dokáží dvě rozdílné rasy najít společnou řeč. Pokud bychom ve videu měli najít nějaké poučení, které by se dalo přenést do lidského světa, určitě je to tohle. Často totiž rozdílům mezi sebou přikládáme snad až nepřiměřenou váhu a bojíme se proto navazovat kontakt s kýmkoli odlišným. Ve většině případů však tento strach nemá v zásadě žádné reálné opodstatnění a spíše si tím zavíráme dveře k něčemu novému.

Jasper, kočka a jejich majitelka nám předkládají správný příklad toho, jak by to v naší společnosti mělo v nejlepším případě vypadat a je jen na nás, jak s tímto poselstvím naložíme. Pokud vás informace obsažené v tomto články zaujali a nebo vás dokonce dojali, rozhodně se není čemu divit. Příběh je natolik silný, se dokáže obměkčit srdce i toho nejtvrdšího člověka. Sdílejte proto tento článek svým známým, aby si o oni udělali o zmíněných událostech svůj vlastní obrázek.

Sdílejte článek