Neuvěřitelná holubí cesta v Česku. Píše se o ní už i v Americe

Občas se ve společnosti a jejím okolí dějí věci, které jen těžko člověk může pochopit selským rozumem. Jedna taková zvláštní scénka s vyděšeným holubem se odehrála v Opavě, konkrétně tedy na policejním automobilu. Policisté vše díky povinně instalované kameře natočili a video se nyní šíří na internetu celým světem. O vtipné příhodě se dokonce píše i v americké zpravodajské relaci BBC.

Dlouhá jízda s policisty

Když se opavští policisté vydali na služební cestu do okrajové části města, netušili, co je čeká za překvapení během jízdy. V momentu, kdy zastavili, přilétl vyděšený holub a usadil se na kapotu policejního automobilu. Jeden ze strážníků vypověděl, že se pták údajně lekl štěkajícího psa a ztratil orientaci. Holub však čelní sklo vozu neměl jako přestupnou stanici. Na místě vydržel celých pět minut. Policisté v autě byli ptačím společníkem velmi pobaveni. Nakonec se tedy rozhodli jej z místa nevyhánět a popojeli s ním přes celou Opavu až do vedlejší obce. Ptáka nepřinutilo k odletu ani několikanásobné zabrzdění na semaforech, či okolní ruch města.

Cesta do bezpečí

Chování holuba se zdálo být nejen legrační, ale i nanejvýš podivné. Téměř bez hnutí seděl na kapotě auta a občas se jen otočil hlavou k posádce policejního vozu. Policisté se tedy rozhodli, že opeřence při dojezdu na místo určení zkontrolují, aby zjistili, zda není raněný. Když však v Kateřinkách zaparkovali, holub náhle odletěl. Zůstává otázkou, proč čekal celých pět minut a nevzdálil se dříve. Nejspíš vyčkával na vhodný okamžik, kde se bude cítit opravdu v bezpečí. Tato scénka byla pro strážníky opravdovým zážitkem. Video opavské policie bylo zveřejněno na sociálních sítích, a dokonce doputovalo i do amerických médií, která z něj také udělala velkou senzaci. Zvířecí svět zkrátka nikdy nemůžeme jako lidé dokonale pochopit. A opavský holub je toho jen důkazem.

Čtěte také: Měla dost klasických receptů, a tak vyzkoušela netradiční novinku. Tříbarevné muffiny! Sklidila s nimi ohromný úspěch. Zkuste je také a můžete si být jisti, že při nejbližší oslavě budete za hvězdu!