Neuvěřitelná metoda léčby štítné žlázy. Pilulky jsou stranou, jelikož je možné využít postup, který aktivuje endokrinní systém a zajistí správné fungování. Jaké cviky a jak často provádět? Podívejte se

V poslední době jsem začal u své matky sledovat jisté změny. Byla stále více a více unavená, často si chodila lehnout i po obědě a těžko dokázala večer sledovat filmy bez toho, aniž by neusnula. Cítila se stále smutná, bez nálady, zatěžovaly ji hlouposti a zdálo se, jako by skoro ztrácela chuť do života. Přemýšlel jsem, zda se nemůže jednat o nějakou nemoc a narazil jsem na seznam příznaků onemocnění štítné žlázy. Konečně jsem pochopil, že za stavem mé matky se může skrývat o mnoho víc, než jen obyčejná únava a nechuť do života.

Poruchy štítné žlázy se totiž typicky projevují neustálou únavou, změnami nálad, ztrátou vlasů, zácpami, nabíráním na hmotnosti či nevysvětlitelným hubnutím. Poslal jsem tedy matku k lékaři, který diagnózu potvrdil. Alespoň jsem tedy už věděl, co je v nepořádku.

Jak léčit problémy se štítnou žlázou

Lékař matce samozřejmě předepsal léky, které jí měly pomoci cítit se lépe a postupně začít problémy se štítnou žlázou řešit. Kromě toho však navrhl ještě jednu věc. Matka prý měla cvičit speciální cviky vycházející z jógy. Připadalo mi to nejprve jako hloupost, protože jsem na podobné věci nikdy nevěřil, ale řekl jsem si, že tomu dám šanci.

Čtěte také: Co vám přinese do života Nový rok podle čínského horoskopu? Štěstí v lásce nebo podnikání?

Již po dvou měsících léčby se matka cítila naprosto skvěle a její zdravotní stav se začal rapidně zlepšovat. Únava ji opustila a opět začala mít chuť do aktivního života. Od té doby už vím, že jóga umí zázraky! Pokud i vy bojujete s poruchami štítné žlázy, vyzkoušejte tyto cviky a zaznamenáte neuvěřitelné zlepšení!

Jóga pro zdraví

První cvikem je matsiasana. Lehněte si na záda a prohněte se v oblasti beder směrem nahoru tak, abyste mohli strčit ruce pod zadek a podepřít se o ně. Tento cvik aktivuje štítnou žlázu i celý endokrinní systém.

Druhý cvik ushtrasana vám pomůže podpořit činnost endokrinní soustavy. Klekněte si na kolena a prohněte se směrem dozadu, abyste se dlaněmi dotkli pat.

Třetím cvikem je tzv. kobra, při které ležíte na břiše a poté se opřete dlaněmi do země a zakloníte se tak, abyste očima hleděli směrem ke stropu. Slouží k protažení celé páteře i oblasti okolo štítné žlázy.

Posledním cvikem je tzv. svíčka, kdy se položíte na záda a celé nohy i pánev vytáhnete do vzduchu směrem ke stropu. Rukama si zároveň podpíráte bedra.

Tyto cviky vám pomohu urychlit léčbu a velice brzy se opět dostal do původní kondice. Doporučte je všem, kdo trpí potížemi se štítnou žlázou. Budete příjemně překvapeni jejich účinkem a sílou. Doporučil mi je sám lékař, takže jsou zcela bezpečné. Navíc je snadné je provádět, i moje stará matka to zvládla! A vašemu zdraví prospějí ještě o mnoho více než léčba s pomocí pilulek nebo operace. Někdy stačí jen drobná změna a život se vám rázem zlepší o tři sta šedesát stupňů. A to byl i případ mé matky.