Neuvěřitelná reakce mateřské školky. Odmítla přijmout malou Aničku, protože by podle nich děsila ostatní děti. Takto se k tomu postavili její rodiče... -
Menu

Neuvěřitelná reakce mateřské školky. Odmítla přijmout malou Aničku, protože by podle nich děsila ostatní děti. Takto se k tomu postavili její rodiče…

Když se rodiče dozvěděli o tom, že čekají miminko, byli štěstím bez sebe. Bohužel pro ně se jejich holčička narodila s lehkou deformací lebky, která způsobila to, že nevypadala stejně jako ostatní děti. Rodičům to samozřejmě nijak nevadilo. Klasická krása není důležitá, hlavní je ta vnitřní. A tak svou narozenou holčičku milovali nadevšechno na světě. To ale ještě netušili, co jim připraví mateřská škola.

Rozhodli se jí zapsat do školky

Holčička postupně rostla a dělala rodičům jenom samou radost. Když nastal věk, kdy by se měla podívat do školky, rozhodli se, že jí tam přihlásí. Žádost byla přijata bez problémů. Horší to bylo při zápisu. Když vedení mateřské školy holčičku vidělo, rázem otočilo a začalo se k rodičům chovat velmi nevybíravým způsobem.

Do školky nesmí

Když vedení mateřské školy malou holčičku vidělo, řeklo rodičům, že do školky nesmí. A jaký byl důvod, když mentálně byla na stejné úrovni jako ostatní a v řadě dovedností excelovala? Bylo to proto, jak vypadá. Její deformace lebky by prý mohla děsit ostatní děti, a tak by s nimi vůbec neměla přijít do kontaktu. Vše bylo korunováno tím, že byla rodičům doporučena plastická operace dcery. Potom by s jejím nástupem do školky neměl být problém.

Rodičem se rozhodli, že svůj případ zveřejní

Ten vyvolal mnohé reakce včetně těch solidárních. Rodinu oslovilo také několik neziskových organizací, které nabízely právní pomoc. Ani ta k ničemu nebyla. Rodiče mají smůlu, že žijí v Rusku, kde jsou poměrně striktní zákony a diskriminace je zde na denním pořádku. I proto se celá věc nikam nehnula a vedení školky neustoupilo.

Na operaci nemají

Rodinu sice sdělení o nutnosti plastické operace ranilo, ale zároveň si řekli, že by dívence určitě prospěla i v budoucnu. Ta ale není hrazena pojišťovnami a z finančního hlediska si ji rodiče bohužel dovolit nemohou.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Vyděšený pes po nehodě nechce opustit zraněného majitele, potom hasič…

Muž jel ve svém voze ještě se svým pesem. Najednou muž ztratil kontrolu nad svým autem a došlo k nehodě. Ta…
ZE ŽIVOTA

102 letá babička se nemohla kvůli zdraví zúčastnit svatby své…

Svatba je velmi výjimečnou událostí. A to nejenom pro ženicha a nevěstu, ale také pro všechny svatebčany. O to více…
ZE ŽIVOTA

Starší babička neměla v obchodě u pokladny dostatek peněz, v…

I přesto, že žijeme v době, kdy každý má všeho dostatek, ve skutečnosti to může být úplně jinak. Žijí mezi námi…
ZE ŽIVOTA

Kočka se vkradne do postele nemocného dítěte. To, co tam…

Určitě jste se už někdy setkali s příběhem, který ukazoval, jak neuvěřitelně silné pouto může vzniknout mezi zvířetem a člověkem. Zvířata…
ZE ŽIVOTA

Zdá se, že není cesta zpět: nádherná slavná herečka se…

Vypadá to, že osud si nevybírá. Mnohdy může postihnout i toho, komu se v profesním životě daří a kdo je velmi…
ZE ŽIVOTA

Chlapec umírá 24 hodin poté, co ho lékař pouští domů…

Zácpa je nepříjemná věc, ale rozhodně by se neměla podceňovat. O to horší je to v tom případě, kdy ji podcení…