David Hampl
7 června, 2019

Olivový olej známe především pro jeho použití do salátů a na vaření. Někteří z nás jej používají pro přípravu domácí kosmetiky, jako jsou různé mastičky a zábaly na vlasy. Ale o tom, jak lze použít olivový olej, aby zachránil život psa, jste určitě ještě neslyšeli! Přečtěte si neuvěřitelný příběh psa, který měl štěstí v neštěstí.

Nešťastný pes

Dva náctiletí kluci si jako vždy vyšly spolu ven. Dělali to, co obvykle, když v tom si všimli černého psa. Byl ale nepřirozeně černý – lesknul se a srst měl slepenou. Nápadné také bylo to, že šel malátně a těžce, vypadalo to, že každou chvíli ztratí sílu a spadne. Když kluci přišli k psovi blíž, všimli si, že něčím natřený. A rozhodli se, že mu musí pomoct!

Pes se dusil

Pes byl natřený od hlavy až k patě smůlou. Nejenže to muselo být značně nepříjemné, smůla je taktéž toxická a způsobila by, že by se pes co nevidět udusil. Protože si sami kluci nevěděli rady, zavolali na policii a odnesli psa k veterináři. Pes se dostal do dobrovolnické organizace Zoonosis Lanus. Všichni věděli, že zbavit srst smůly nebude lehké. Nejprve ho zkusili okoupat v teplé vodě. Bohužel to nepomohlo ani s použitím různých bezpečných chemických přípravků a šamponů.

Jak z toho ven?

Jeden nápad střídal druhý a s každým neúspěchem dobrovolníci ztráceli naději. Pejsek ve vaně, kde ho chtěli čistit jen bezvládně ležel. Dobrovolníci věděli, že musí rychle něco udělat, jinak dojde k úhynu psa. A tomu chtěli zabránit. Zkoušeli všechno možné, ale nic nepomáhalo. Museli ale vzít v úvahu to, že případný opravný prostředek musí být šetrný ke kůži a srsti psa, aby mu neuškodili ještě více.

Zrodil se nápad

Nakonec si některý z dobrovolníků vzpomněl na jednoduchou věc, která dokáže smůlu uvolnit. Jednalo se o olivový olej. Dobrovolníci tedy neváhali a vmasírovali jej do srsti psa. Potom začala úmorná práce, která ale naštěstí nevedla do slepé uličky, jako všechny předchozí pokusy. I tak to ale bylo dost náročné:

  • Potřebovali celkem 5 litrů olivového oleje.
  • K čištění psa bylo nutné použít špachtli.
  • Po třech hodinách bylo očištěno pouze 30 % srsti psa.

Pod nánosem smůly se objevil roztomilý pejsek!

A po několikahodinové práci se konečně podařilo psa očistit úplně. Z černého stvoření se vyklubal nádherný pejsek, který se jakoby vděčně díval na své zachránce. Ve skutečnosti měl světle hnědou srst. Ačkoli se viníka nikdy najít nepodařilo – ať už to byl dospělý člověk nebo prostě jen děti, které z legrace psa polili smůlou – všichni se shodneme na tom, že to musí být zrůda. Takové pokusy a ohavnosti se na zvířatech jednoduše nedělají. Naštěstí pejsek přežil a může se i nadále těšit dobrému zdraví.

Sdílejte článek