Neuvěřitelné, co zatím nezjištění pachatelé udělali nebohému zvířeti. Naštěstí tu byli ochránci, kteří mu pomohli. A jak? Nakonec ho po hodinách trápení zachránil olivový olej -
Menu

Neuvěřitelné, co zatím nezjištění pachatelé udělali nebohému zvířeti. Naštěstí tu byli ochránci, kteří mu pomohli. A jak? Nakonec ho po hodinách trápení zachránil olivový olej

Olivový olej známe především pro jeho použití do salátů a na vaření. Někteří z nás jej používají pro přípravu domácí kosmetiky, jako jsou různé mastičky a zábaly na vlasy. Ale o tom, jak lze použít olivový olej, aby zachránil život psa, jste určitě ještě neslyšeli! Přečtěte si neuvěřitelný příběh psa, který měl štěstí v neštěstí.

Nešťastný pes

Dva náctiletí kluci si jako vždy vyšly spolu ven. Dělali to, co obvykle, když v tom si všimli černého psa. Byl ale nepřirozeně černý – lesknul se a srst měl slepenou. Nápadné také bylo to, že šel malátně a těžce, vypadalo to, že každou chvíli ztratí sílu a spadne. Když kluci přišli k psovi blíž, všimli si, že něčím natřený. A rozhodli se, že mu musí pomoct!

Pes se dusil

Pes byl natřený od hlavy až k patě smůlou. Nejenže to muselo být značně nepříjemné, smůla je taktéž toxická a způsobila by, že by se pes co nevidět udusil. Protože si sami kluci nevěděli rady, zavolali na policii a odnesli psa k veterináři. Pes se dostal do dobrovolnické organizace Zoonosis Lanus. Všichni věděli, že zbavit srst smůly nebude lehké. Nejprve ho zkusili okoupat v teplé vodě. Bohužel to nepomohlo ani s použitím různých bezpečných chemických přípravků a šamponů.

Jak z toho ven?

Jeden nápad střídal druhý a s každým neúspěchem dobrovolníci ztráceli naději. Pejsek ve vaně, kde ho chtěli čistit jen bezvládně ležel. Dobrovolníci věděli, že musí rychle něco udělat, jinak dojde k úhynu psa. A tomu chtěli zabránit. Zkoušeli všechno možné, ale nic nepomáhalo. Museli ale vzít v úvahu to, že případný opravný prostředek musí být šetrný ke kůži a srsti psa, aby mu neuškodili ještě více.

Zrodil se nápad

Nakonec si některý z dobrovolníků vzpomněl na jednoduchou věc, která dokáže smůlu uvolnit. Jednalo se o olivový olej. Dobrovolníci tedy neváhali a vmasírovali jej do srsti psa. Potom začala úmorná práce, která ale naštěstí nevedla do slepé uličky, jako všechny předchozí pokusy. I tak to ale bylo dost náročné:

  • Potřebovali celkem 5 litrů olivového oleje.
  • K čištění psa bylo nutné použít špachtli.
  • Po třech hodinách bylo očištěno pouze 30 % srsti psa.

Pod nánosem smůly se objevil roztomilý pejsek!

A po několikahodinové práci se konečně podařilo psa očistit úplně. Z černého stvoření se vyklubal nádherný pejsek, který se jakoby vděčně díval na své zachránce. Ve skutečnosti měl světle hnědou srst. Ačkoli se viníka nikdy najít nepodařilo – ať už to byl dospělý člověk nebo prostě jen děti, které z legrace psa polili smůlou – všichni se shodneme na tom, že to musí být zrůda. Takové pokusy a ohavnosti se na zvířatech jednoduše nedělají. Naštěstí pejsek přežil a může se i nadále těšit dobrému zdraví.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Naše životy se mohou změnit nejenom ze dne na den,…

V současné době je to tak, že se lidé do rodičovství příliš neženou. Jejich rodiče již začínají být nervózní a mají…
ZE ŽIVOTA

Kdo je tou nejdůležitější osobou ve vašem životě? Není to…

Máma, maminka, mamina, mamča, mamka i mamulka. To je jen několik označení pro osobu, která nám dala život, pro osobu,…
ZE ŽIVOTA

Pamatujete, jak se žilo v 70. a také v 80.…

Třeba jste tuto dobu zažili, třeba jste se narodili až později. Ať tak nebo onak, je zajímavé ohlédnout se zpět…
ZE ŽIVOTA

Přesvědčte se o tom, že mateřská láska nezná hranic! Žena…

Mateřská láska je to, co spojuje všechny savce. Každá maminka, která svého potomka kojí, si k němu vytvoří velice silný vztah.…
ZE ŽIVOTA

Nebudete věřit tomu, co jedna žena udělala pro zraněného psa.…

Jedno známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V České republice to platí zcela jednoznačně, neboť psi jsou u…
ZE ŽIVOTA

Tohle musíte vidět! Tento mladý muž si zaslouží obdiv nás…

Tohle je dojemný příběh chlapce, který miluje svoji babičku. Ta se o něj starala, když byl malý, on ji teď…