Je to neuvěřitelné, ale díky této metodě naučíte dítě chodit na nočník už za 3 dny! Nemohla jsem tomu věřit, ale vážně to funguje!

každý rodič se dívá na své dítě s úsměvem na rtech. Sleduje, jak roste, když se učí, jak začíná chápat svět kolem sebe. Některé fáze vývoje dítěte jsou trochu komplikovanější, včetně těch případů, kdy se snažíme naše malé ratolesti odnaučit od plen. Mnohokrát to může vypadat jako velmi fyzicky i časově náročná cesta. Ale nemusíte zoufat. Tímto způsobem se Vaše dítě naučí chodit na nočník již za tři dny.

dieťa 1

[hana-code-insert name=’google‘ /]Fellom technika, jejíž účinnost spočívá v nutnosti. Vaše dítě chodí doma od pasu dolu nahé, když jste na veřejnosti, tak mu pořiďte volné kalhoty a nic pod nimi. Tato skutečnost jednoduše nutí Vaše dítě používat nočník.

Čtěte také: Máte na pokožce červené tečky, které tam předtím nebyly? Podívejte se, co to znamená a jak tento problém vyřešit

Nicméně, je stále doporučeno, aby Vaše dítě mělo plenky přes noc.

Chcete-li použít tuto metodu, měli byste postupovat dle těchto kroků!

dieťa 2Po celém svém domě, či bytu rozmístěte nočníky. Nejideálnější je, pokud máte nočník zejména v těch místnostech, kde se Vaše dítě pohybuje nejvíce.

Vždy noste při sobě několik plen a kalhot. Tato pojistka také zaručí Váš klid v nejnepříznivější době, kdy by Vaše dítě mělo menší nehodu.

Pokud žijete na místě, kde je často chladno, ujistěte se, že Vaše dítě má ponožky nebo pantofle na nohou.

Pokud budete postupovat dle těchto pokynů, můžete pomalu učit Vaše díte chodit na nočník.

První den

dieťa 3Vaše dítě začne pomalu chodit od pasu dolu nahé. Dávejte na něj pozor, pokud bude potřebovat jít, přiveďte ho k nejbližšímu nočníku.

Při konzumaci slaných potravin nebo potravin s nízkým obsahem vody se ujistěte, že dítě pije spousty tekutin. To způsobí častější potřebu záchodu.

Pokud potřebujete jít do koupelny, vezměte dítě s sebou. Děti se mohou a zpravidla učí hodně věcí pouze z pozorování. Kdo jiný by jim měl být příkladem než rodiči, že?

Pokaždé, když Vaše dítě správně použije nočník, ho pochvalte a oslavujte. Dítě pak lépe chápe, že udělalo správnou věc.

Pokud Vaše dítě nepoužívá nočník, neznepokojujte ho ani ho netrestejte. Podporujte ho a neustále ho povzbuzujte, aby nočník začal používat.

Před spaním řekněte svému dítěti, že je na čase použít nočník (vyhýbejte se otázce, jen mu to zkrátka řekněte). Dejte plenky dítěti před spaním – aby se zabránilo drobným nehodám.

Příští den

dieťa 4Použijte první metodu z předchozího dne s tím rozdílem, že dítě oblečete do volných kalhot bez plenky. Tentokrát dítě vezměte ven, nejlépe odpoledne, po dobu alespoň jedné hodiny. Počkejte, až bude chtít jít na nočník. Pokud k tomu dojde, jděte s ním na nočník a pak jděte spolu ven.

Při opouštění domu má Vaše dítě pouze volné kalhoty. Vaší úlohou je tedy jít ven a vrátit se bez nehody a potřeby použít nočník, když jste venku společně.

Zůstaňte v blízkosti Vašeho domu, stačí se dostat kolem. Pokud však chcete jít na dlouhou procházku, vezměte přenosný nočník, ale použijte ho pouze v případě potřeby.

Třetí den

dieťa 5[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Postupujte podle pokynů, které jste provedli první den. Nyní však vezměte dítě bez pleny dvakrát: jednou ráno a jednou odpoledne. Vždy řekněte svému dítěti, aby před opuštěním použil nočník a ujistěte se, že tak skutečně udělal.

Opět, Vaše dítě nechte bez plenky. Na dlouhou procházku si vezměte přenosný nočník a plenky v případě nehody.

Výsledky této metody by se měly objevit během šesti až osmi týdnů. Pokud je moc nevidíte, zopakujte tento postup. Musíte si uvědomit, že tato metoda a obecné učení dítěte vyžaduje čas, trpělivost a obzvláště podporu od Vás.