Neuvěřitelné! Helena Vondráčková letos slaví 60 let na hudební scéně! 1700 písní a tisíce koncertů! Chce zpívat ještě další dekádu! (Video)

V hudebním světě, kde umělci často přicházejí a odcházejí, najdeme málokdy ikonu, která dokáže udržet svou slávu a přízeň publika po celé generace. Ale právě takovou ikonou je česká zpěvačka Helena Vondráčková, která právě letos slaví neuvěřitelných 60 let na hudební scéně. Navzdory svému věku a dlouhé kariéře však Vondráčková stále nemá v úmyslu opustit pódium. V exkluzivním rozhovoru pro TASR odhalila, že plánuje koncertovat minimálně do dalšího desetiletí.

Diamantová výročí a speciální turné

Rok 2024 je pro Helenu Vondráčkovou rokem oslav. Zpěvačka, která debutovala v roce 1964, si letos připomíná své diamantové výročí na scéně a při této příležitosti připravila pro své fanoušky celou řadu speciálních projektů. Jedním z nich bylo nedávné turné po Slovensku, které Vondráčková hodnotí jako obrovský úspěch. „Slovenské publikum je energické, chce se bavit, spolupracuje a přesně tak to bylo i teď. Viděla jsem, že na mě nezapomněli, dokonce si pamatují i některé písně a zpívali s námi, dokonce v češtině,“ řekla nadšeně zpěvačka.

Nové album a moderní zpracování hitů

Ale Vondráčková nepřipravuje pouze koncertní turné. Prozradila také, že v nedávné době na Slovensku pracovala na novém hudebním projektu. Přezpívala své známé hity do moderního stylu elektronické taneční hudby. „Nazpívala jsem to všechno znovu – je tam ‚Dlouhá noc‘, ‚Vzhůru k výškám‘, ‚Sladké mámení‘, ‚Malovaný džbánku‘, ‚Chytila jsem na pasece motýlka‘, ‚Ještě světu šanci dej’…,“ upřesnila Vondráčková s tím, že videoklip na píseň ‚Dlouhá noc‘ v této nové úpravě již natočila v Bratislavě.

Výstava v Tančícím domě

Další součástí oslav Vondráčkové výročí je výstava, kterou zpěvačka otevře v úterý v pražském Tančícím domě. Tato výstava má za cíl zmapovat její dlouholetou úspěšnou kariéru a představit divákům unikátní materiály, fotografie a rekvizity z jejích nejslavnějších koncertů a turné.

View this post on Instagram

A post shared by Helena Vondráčková ® (@helenavondrackovacz)

Oblíbené hity

Přestože Vondráčková za své dlouhé kariéry nazpívala více než 1700 písní, stále má své jasné oblíbence. Mezi ně patří například „Můžeš zůstat, můžeš jít“, „Dvě malá křídla tu nejsou“ nebo „Samba“. „A samozřejmě ‚Dlouhá noc‘, ta mě baví ještě pořád, a ‚Malovaný džbánku‘ – tu musím zpívat všude, jak na Slovensku, tak v Polsku, bez ní to nejde,“ směje se zpěvačka.

A co plány do budoucna? Vondráčková je jednoznačná – dokud bude mít zdraví a bude o ni zájem publika, nemá v úmyslu opustit pódium. „Dokud budu zdravá a bude mi to zpívat a než mě budou lidé přijímat tak, jak mě přijímají, že máme plné sály, není důvod, abych měnila profesi,“ říká s úsměvem.

Vondráčková – ikona české populární hudby

Helena Vondráčková je bezesporu jednou z nejvýznamnějších osobností české populární hudby. Její hlas a charisma oslovily generace posluchačů. Díky své tvrdé práci a neuvěřitelné vytrvalosti udržela status legendy po celých 60 let. I když se hudební scéna za tu dobu dramaticky proměnila, vždy si dokázala najít cestu, jak oslovit nové publikum.

Slovenské turné a nadšené publikum

Jak jsme již zmínili, součástí oslav jejího diamantového výročí bylo i speciální turné po Slovensku. Zpěvačka z něj má výborné dojmy a oceňuje nadšení slovenského publika. „Viděla jsem, že na mě nezapomněli, dokonce si pamatují i některé písně a zpívali s námi, dokonce v češtině,“ řekla Vondráčková. Turné bylo první částí rozsáhlejších oslav, které Vondráčková pro letošní rok připravila.

Vondráčková – inspirace pro generace

Úspěch a vytrvalost Heleny Vondráčkové v hudebním průmyslu je obdivuhodná. Zatímco jiní umělci přicházejí a odcházejí, ona si dokázala udržet svou pozici po celé generace a stále si udržuje obrovskou přízeň publika. To je jistě inspirativní příběh pro všechny mladé hudebníky, kteří teprve začínají svou cestu.

Vondráčková svou vytrvalostí a schopností adaptovat se na měnící se hudební trendy dokazuje, že úspěšná kariéra v hudebním průmyslu je možná i v dnešní době. A to i přesto, že sama začínala v zcela odlišné éře.