David Hampl
3 dubna, 2017

Jak je známo a není to ani překvapením, veterináři se v průběhu svého života setkají s nespočtem různých a zajímavých případů. Tentokrát to však pro veterináře z Kansasu bylo opravdové překvapení!

Všechno začalo, když se mu ozvali majitelé pejska, že se jejich mazlíček chová divně. Majitelé se obávali, že se jedná o vzteklinu, neboť příznaky tekoucích slin tomu silně odpovídaly. Ihned proto svého mazlíčka odvezli k veterináři na vyšetření.

Naštěstí pro majitele i pejska, se nakonec ukázalo, že šlo úplně o něco jiného! Všechny příznaky měl pes z důvodu nezvaných hostů, kteří se usídlili v jeho tlamě.

Veterinář byl sám v šoku, když našel v tlamě pejska berušky! Ihned tuto kuriozitu zdokumentoval a nasdílel na sociální sítě s komentářem: "Kdybych to neviděl na vlastní oči, nevěřil bych, že se něco takového může vůbec stát.

Dle všeho, se pejsek musel "nakazit" při procházce venku. Celé horní patro tlamy měl tak pejsek poseté beruškami. I když to pro pejska muselo být ryze nepříjemné, panu veterináři se nakonec berušky podařilo bez problému odstranit, vše za použití prstů a lžíce.

Zpětně se dá tedy říci, že se jednalo opravdu o bizarní případ. I přesto se takové věci občas stávají. Nezapomeňte proto své mazlíčky po každém venčení pravidelně kontrolovat.

Sdílejte článek