David Hampl
22 května, 2019

Malé děti rády spí, jedí, spí, jedí a zase spí. Je s tím ovšem spojena další záležitost, která nemusí být pro všechny rodiče úplně příjemná. Jedná se o výměnu plen, neboť opravdu malé děti si ještě nejsou schopny sami dojít na záchod a vše si sami zařídit. Nemluvíme-li tedy o malém Sheldonovi Cooperovi, u kterého je pravděpodobné, že si na tyto procesy vystačil sám mnohem dříve než jeho vrstevníci. Výměnu plen většinou obstarávají maminky, neboť mají tak nějak od přírody k dítěti bližší vztah. Co se ale stane, když je na výměnu plenek povolán tatínek? Občas z toho mohou vzniknout velmi zvláštní a zajímavé situace, které je fajn určitým způsobem zaznamenat. Zde se to povedlo fantasticky.

Těžká úloha otce

Stát se otcem nemusí být nic tak těžkého. Většinou se to tak nějak semele a zničehonic je ten mladý chlapec, tatínek malé dcerky. Být ale dobrým otcem, už vyžaduje poněkud větší úsilí a zodpovědnost. Přeji jen už je tu někdo, kdo potřebuje péči. Ne vždy je maminka poblíž, a proto musí tatínek převzít odpovědnost a zastat všechny, i když kolikrát možná nepříjemné, povinnosti. Ano, konkrétně se může jednat právě o výměnu plenek. A aby toho nebylo málo, děťátko se velmi dobře najedlo a tatínkovi přichystalo poněkud nevšední nálož. Tatínkovi nezbývá než se s tím poprat.

Cože? Já? Proč?

„Táto, malá už je zase po*. Přebal ji prosím, je na tobě řada.“ volá maminka z kuchyně. „Cože? Já? Proč? Vždyť jsem ji přebaloval nedávno.“ odvětí tatínek. „Jen se nevykrucuj a hurá do toho. Čisté pleny jsou ve skříni.“ nedá se odbýt maminka. „To zvládnu. Co je na tom? Stačí přeci jen 3 jednoduché kroky.“:

  • odepnout a odstranit špinavou plenu
  • opatrně umýt a očistit potřísněné místo
  • nasadit a zapnout novou plenu

Mezitím se malá dcerka pohodlně převaluje na stolečku a nepříjemná vůně pomalu, ale jistě zaplavuje pokoj. Nedá se nic dělat, táta jde na to a přistupuje k dcerce.

(Ne)snadná výměna

Při prvním odepnutí plenek se tatínkovi udělá nevolno a musí ustoupit. Vydá při tom velmi zvláštní zvuk, který dcerku rozesměje. Pokus číslo dvě dopadne úplně stejně, tentokrát už se spolu s dcerkou směje i maminka za kamerou. Několik následujících pokusů končí stejným způsobem. Pro maminku a dcerku je to ovšem ohromná legrace. Vnímá-li to tak i otec, se nedá bohužel posoudit. Evidentně je ale potěšen, že má dcerka radost a chvílemi ji počastuje pomazlením. Možná je to jen rituál, jak se odhodlat k dalšímu pokusu. Nicméně při jakémkoliv dalším odepnutí pleny a odhalení nadílky, se tatínek odvrací s rukou u úst.

I přes to, že to maminka chtěla nechat čistě na tátovi a nijakým způsobem mu do toho nezasahovat, bere videokameru a celý průběh zaznamenává. Zda tatínek svěřený úkol vykonal se nedozvíme. Jedno je ovšem jisté, v žádném případě u něj nešlo o jednoduchou záležitost. Dcerka se totiž tentokrát evidentně dosti činila.

Sdílejte článek