David Hampl
14 května, 2019

K tomu, aby náš den proběhl v pořádku a dle našich představ, je velmi důležité den správně začít. Ne vždy ráno vstaneme a jsme ihned připraveni na velké události a výzvy, které nás čekají. Abychom byli na všechno připraveni a správně nastartovali svůj den, je dobré využít jednoduché gymnastické cviky od Alexandra Drozhennikova. Již dlouhou dobu je známé, že flexibilní tělo je klíčem k dlouhověkosti a zdraví.

Kdy, kde, co?

Ideální dobou, kdy cvičení provádět, je ráno chvíli po probuzení na klidném a tichém místě.  Lehká gymnastická cvičení protáhnou po noci ztuhlé svaly a připraví Vás na nový den. Komplex protahovacích cviků zahrnuje především cviky na:

  • páteř
  • ramena
  • krk

Pravidelným cvičením se budete cítit svěží, vitálnější a vše Vám během dne půjde mnohem lépe. Účinnost těchto cviků je vyzkoušená a výsledky jsou v podstatě okamžité. Výhodou je, že tato lehká gymnastika zabere jen velmi málo času, ale přinese Vám o to více síly a energie. Je dost možné, že právě ranní cvičení Vám chybí na cestě za úspěchem. Následující cvičení Vás naplní energií a Vaše páteř dosáhne požadované flexibility. Tak hurá do toho!

Základní protahovací cvičení

První cvičení je opravdu jednoduché. Jediné, co k němu potřebujete je trocha volného místa u zdi. Postavte se zády co nejblíže ke zdi, tak abyste se zdi celým tělem dotýkali. Zvedněte ruce, zhluboka se nadechněte a pomalu se začněte natahovat ke stropu. Postupujte od prstů, rukou, předloktí, paží. Zkuste pomalu natahovat i páteř a nohy. Ucítíte, jak se jednotlivé skupiny svalů zapojují a protahují, a to je přesně to, co potřebujete. Nakonec vydechněte, spusťte ruce a uvolněte se. Proveďte 3-5 opakování.

Druhé cvičení je taktéž jednoduché. Postavte se rovně, nohy od sebe na šířku kyčlí a paže ohněte v loktech. Dlaně směřují pryč od vás, jako byste na něco tlačili. Nadechněte se a jednu ruku zvedněte nad hlavu, opět dlaněmi vzhůru a hlavou se natočte za touto rukou. Jednu ruku natahujte nahoru a druhou táhněte dolů. Nakonec vydechněte a vraťte se do výchozí pozice. Proveďte to stejné pro druhou ruku. Snažte se o maximální protažení paží a páteře.

Cvičení pro náročnější

Následující cvičení je rozšířením základních dvou. Určitě se hodí je zařadit, pokud už za sebou máte pravidelné cvičení základních cviků. Prvním cvičení je následující. Posaďte se na podložku a natáhněte nohy dopředu. Nohy i paty jsou u sebe a špičky směřují vzhůru, kolena jsou narovnána. S nádechem se pomalu natahujte co nejblíže ke špičkám a vydržte v této pozici několik sekund, plynně dýchejte. Natahujte se jen do té míry, kde Vás nebolí záda, zbytečně se nepřepínejte. Nakonec se s výdechem vraťte do výchozí pozice. Udělejte 2-3 opakování.

Sdílejte článek