Je to neuvěřitelné, ale stačí stisknout jen tyto 3 body na Vašem těle a nepříjemná bolest Vašich zad a kloubů ihned zmizí! Od té doby, co to vím, jsem šťastný člověk!

I když je to nemilé, milióny lidí po celém světě trpí bolestmi zad! Jestli i Vy jste ti, které záda trápí, pak právě pro Vás bude tento článek vysvobozením! Neznáteli cestu ven z tohoto utrpení, způsob jak si ulevit, pak čtětě určitě dál…

[hana-code-insert name=’google‘ /]Moderní západní medicíná má v dnešní době technicky vzato lék snad proti všemu, co nás napadne. Když ale přijde na řeč bolest zad, páteře a klobů, je západní medicína v koncích…

Abychom tedy našli efektivní způsob, jak se zbavit takovýchto bolestí, je třeba se podívat na tradiční formy lidové léčby, zejména pak na starověkou čínskou medicínu, která velmi efektivně dokážě léčit řadu chronických problémů.

Čtěte také: Dívka vešla, sedla si, začala hrát na klavír a celý sál byl rázem v slzách. Když zjistíte proč, neubráníte se jim ani Vy!

Léčba vychází z teorie meridiánů, což jsou energetické dráhy v lidském těle, které ovlivňují řadu životně důležitých funkcí.

Dle této teorie jsou jakékoliv nemoci důsledkem nesprávného toku energie přes meridiány. Celá léčba tedy spočívá v obnovení energetického toku.

K dosažení tohoto cíle se zpravidla užívají dvě základní metody:

  • Akupunktura
  • Akupresura

Akupunktura

U této metody se bavíme o vpichování malých jehel do těla. Jak už samotný popis napovídá, jedná se vcelku o složitou metodu, která by měla prováděna pouze speciálně vyškoleným odborníkem.

Akupresura

Tato metoda je snažší a může být prováděna klidně v pohodlí Vašeho domova. Z tohoto důvodu se v tomto článku budeme věnovat právě akupresuře, k jejímuž provedení Vám postačí návoda níže.

Proti bolesti zad a kloubů

Masáží a stlačováním specifických bodů na těle dokážete zmírnit bolest zad, klobů či páteře!

Jediné co musíte dodržovat, je pravidelnost! Pravidelnou stimulací určitých bodů se tak jednoduše zbavíte bolesti úplně. Níže můžete vidět 3 základní akupresurní body sloužící k vyřešení problémů s Vašimi zády, páteří a klouby!

Bod GB29

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jak můžete vidět na obrázku, tento bod se nachází v oblasti spojení pánve a stehenní kosti. Jeho pravidelnou stimulací potlačíte bolesti kyčlí a kloubů obecně.

Bod GB30

Tento bod se nachází o něco níže než předchozí bod, na zadním konci pánevní kosti.

Budete-li stimulovat oba příslušné body, ulevíte tak bolesti nejen kloubů a kyčlí, ale také zad a ramenních kloubů.

Bod B54

Třetím a posledním důležitým bodem je bod, který se nachází na zadní straně kolen, viz. obrázek níže.

Stimulací tohoto bodu dosáhnete uvolnění svalů a zmírnění bolesti zad a kyčelních kloubů.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Jak na to?

Všechny uvedené body byste měli pravidelně stimulovat stisknutím nebo masírováním kruhovými pohyby, vždy po dobu několika minut. Tento proces doporučujeme opakovat 2-3x denně.