Neuvěřitelné! Sundejte horečku vašeho dítěte bez léků za méně než 5 minut!

Máte vysokou horečku nebo ji má vaše dítě a jste z toho už opravdu špatní? Máte strach, že by se to mohlo zvrtnout v nějaký vážný zdravotní problém? Přemýšlíte, že si vezmete nějaký silný lék, který by horečku srazil dolů? Některé léky to samozřejmě dovedou, nicméně tělo je příroda sama, a proto se dokáže z horečky obvykle samo dostat. K tomu mu můžeme pomoci, nikoliv farmaceutiky, ale přírodními metodami, které používaly už naše babičky. Připravili jsme si pro vás několik způsobů a tipů, pomocí nichž snadno srazíte velmi vysokou horečku dolů během 5 minut. Tabletky a prášky můžete nechat zavřené ve skříni. Tyto metody jsou mnohem lepší.

Za 5 minut po horečce

Mnoho studií potvrdilo, že mají-li děti vysokou horečku, nemusíte si dělat velké starosti, protože v tu chvíli tělo dítěte bojuje s virem a většinou ho dokáže s úspěchem porazit. Horečka ovšem přichází v nejhorším čase a velmi často nemáte k dispozici žádná farmaceutika. To ovšem vůbec nevadí, protože existuje celá řada domácích prostředků, které dokáží horečku snížit už během 5 minut. Jsou navíc přírodní, takže dítěti nijak neublíží. Zde jsou ty nejdůležitější z nich.

Brambory, alkohol a studená lázeň

První možností je použít strouhané brambory. Bramboru oloupejte, nastrouhejte a dejte do ponožky dítěte. Obujte dítěti ponožky a počkejte několik minut, horečka začne klesat. Můžete také použít alkohol v kombinaci s vodou. Smíchejte malé množství alkoholu s vodou, namočte ho do gázy a gázu přiložte na nohy dítěte. Pomáhá také mokrý obklad na čelo, ruce, nohy nebo studený zábal. Oblíbenou metodou je také studená lázeň, která během chvilky sníží teplotu na minimum. Dejte si pozor, aby dítě nedostalo velký šok.

Čtěte také: Tento mladík koupil starý opuštěný sklad a vytvořil z něj úžasné místo na bydlení

Tekutiny, větrání a chladno

Horečku sníží také spousta tekutin jako voda nebo chlazený nápoj. Stejně tak můžete snížit horečku chlazenými pokrmy jako například jogurt. Ideální je také pořádně vyvětrat v pokoji, kde dítě leží a obléct ho do co nejmenšího množství oblečení. Rozhodně ho umístěte mimo radiátor nebo kamna a v létě ho dejte do stínu místo na slunce.