David Hampl
19 února, 2019

Život s dětmi je plný absurdních momentů, také stresu, potřeby naší neustálé pozornosti, aby se někde neztratily, ale i krásných chvil, kdy nám naše ratolesti ukáží svět z úplně jiného úhlu pohledu a dodají nejen nám novou víru. Pojďme se podívat na dojemný a inspirující událost, která se stala mamince a jejímu synovi při nakupování v supermarketu Walmart.

Syn se ztratil v obchodním domě

Jedním z nejstrašnějších momentů plným pocitu naprosté paniky v životě rodiče je, když zjistí na veřejném místě, že mu chybí dítě, které ještě před chvílí měl u sebe. Ke ztrátě může dojít téměř kdekoliv a pak začínají nekonečné minuty pátrání. Zážitek je o to děsivější, když se jedná o opravdu rozlehlé prostory. Stejný pocit viny a stresu si prožila i hrdinka našeho příběhu, která začala postrádat syna uprostřed opravdu velkého supermarketu Walmart. Událost se stala roku 2017, a ač má šťastný konec, rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení se.

Je paradoxem, kde se našel

Naštěstí vše dopadlo dobře a ztraceného syna se podařilo v poměrně krátkém čase najít. Celá událost má však mnohem silnější příběh – dítě totiž bylo na místě, kdy bychom ho asi nečekali. Jeho matka ho objevila na konci obchodu u hlavního vchodu a východu, kde malý klučina klečel před vývěsní tabulí. Modlil se za návrat ztracených dětí, na jejichž problematiku billboard upozorňoval, konkrétně malé dívenky Aubrey Jayce Carroll, která se postrádala už od května roku 2016. Je to paradox, že se byl sám pohřešovaným právě kvůli zájmu o to, aby ke ztrátám nedocházelo. Když se nad tím zamyslíte, jedná o velice dojemný příběh.

Příběh, který všichni milují

Historka zaujala velké množství lidí a velice brzy se stala všeobecně známou. Prvně si ji mohli lidé vyslechnout v červenci roku 2017 na texaské rozhlasové stanici. Zajímavý příběh také stanice radia KVNE sdílela na sociálních sítích, kde zveřejnila jménem jeho matky ztraceného hocha fotku s popisem: „I had to run into Walmart. I turned around to make sure my son was next to me. Instead of finding him by my side I found him kneeling in front of the missing children board praying.“ – „Musela jsem jít do Wlamartu. Otočila jsem se, abych se ujistila, že je můj syn vedle mě. Místo toho, aby byl po mém boku, jsem ho našla, jak klečí před plakátem pohřešovaných dětí a modlí se za ně.“ Provozovatelem těchto billboardů je Bring Aubrey Home, jež na svém facebookovém profilu k fotografii napsal: “This has surely touched my heart. If I knew where or who this kid was I would love to thank him personally.” – „Toto mě velice chytilo za srdce. Kdybych věděl, kde nebo kdo je to dítě, rád bych mu osobně poděkoval.“ Zároveň mnoho dalších lidí malého chlapce chválí a říkají, že je velkou inspirací pro otevření se své víře.

Sdílejte článek