Neuvěřitelné! Tento zázračný všelék máme běžně doma! Často ho používáme pouze k jednomu účelu. Přitom jeho vliv na zdraví člověka dokáže máloco nahradit. O jakou látku se jedná a kdy dokáže pomoci? Budete se divit! -
Menu

Neuvěřitelné! Tento zázračný všelék máme běžně doma! Často ho používáme pouze k jednomu účelu. Přitom jeho vliv na zdraví člověka dokáže máloco nahradit. O jakou látku se jedná a kdy dokáže pomoci? Budete se divit!

V dnešní době plné nejrůznějších doplňků výživy a léků na všechno se lehce zapomíná na to, že na všechno je zapotřebí speciální pilulka. Zázrak, který léčí spoustu zdravotních neduhů, máme ale všichni doma – vyzkoušejte zázračné účinky sody!

Jedlá soda a její léčivé účinky

Hydrogenuhličitan sodný, známější jako jedlá soda, je nejen užitečným pomocníkem do kuchyně a domácností (využívá se například jako součást složení kypřícího prášku), ale díky svému zásaditému pH je také velmi prospěšná při různých zdravotních obtíží.

V současné době se této látce věnuje spousta pozornost – a to zcela právem. Jedlá soda totiž pomáhá:

  • Léčit nachlazení
  • Odkyselovat organismus
  • Bojovat s bakteriemi
  • Léčit kožní problémy

Proč si dát pozor na překyselení organismu

Jedlá soda se doporučuje užívat především jako prostředek k odkyselení organismu. Překyselení organismu je problém, který by se neměl brát na lehkou váhu. Čím víc je organismus zakyselený, tím větší zdravotní obtíže člověku hrozí.

Biochemické reakce, které se odehrávají v lidském organismu, jsou závislé na pH prostředí. Například enzymy jsou na pH extrémně citlivé. PH našeho vnitřního prostředí můžeme ovlivnit několika způsoby. Největším lze ale vnitřní prostředí pH ovlivnit stravou – a to častěji spíše negativně.

Současné moderní stravování vede k nárůstu pH vnitřního prostředí lidského organismu – tím vznikne překyselení, které způsobuje:

    Pokračujte ve čtení článku na další stránce

    1
    2
Tisk
ZDRAVÍ

Slavný, uznávaný chirurg řekl pravdu o coronaviru: Toto jsou věci,…

Coronavirus je v posledních týdnech nejčastěji vyhledávané slovo na světových internetových portálech. Média jsou zprávami a informace o této chorobě plná…
ZDRAVÍ

Stačí pouze 2 kapky tohoto do uší a až 97%…

Máte problémy se sluchem? Už neslyšíte tak, jako dříve a rádi byste s tím ještě něco dělali? Nechcete, aby vám cokoliv…
ZDRAVÍ

Zapište si tento recept, než bude smazán. Tento starý návod…

Trápí vás nějaká nemoc a nevíte už, co s tím máte dělat? Lékař vám není schopný nic kloudného říci a vy…
ZDRAVÍ

Objednala se k pravidelnému barvení vlasů, ale její kadeřník objevil…

Představte si, že jde ke kadeřníkovi, aby vám udělal nový úče, obarvil vám vlasy a pěkně vás nastrojil. Těšíte se…
ZDRAVÍ

Ideální váha: Kolik byste měli správně vážit při vaší výšce?

Také se neustále trápíte s váhou? Stále přibíráte nebo shazujete a vaše tělo včetně vás samotných, je z toho šíleně zmatené? Není…
ZDRAVÍ

Zvláštní léčivá síla těchto bodů na ruce funguje už stovky…

Už jste někdy slyšeli o akupresuře a reflexních bodech? Že ne? Pak je možná právě ten nejvyšší čas, abyste se…