Neuvěřitelný jednoduchý postup, díky kterému zvládnete domácí péči o své nohy mnohem lépe, než v jakémkoliv drahém salonu! Použitím těchto triků budete mít nohy jako miminko. Zkuste a přesvědčte se

Namočila jsem nohy do ústní vody po dobu 30 minut: Až vám prozradím proč, zkusíte to také! – příjemné jako miminko a hezké jako modelka

Nejednu z nás trápí vzhled našich chodidel, jako je suchá a odlupující se kůže na patách, nejrůznější plísně a mykózy. V zimě je sice můžeme skrývat, ale vysvitne sluníčko a chceme, aby naše nohy v letních sandálcích a žabkách vypadaly perfektně a upraveně. Zkoušeli jste snad už všechny možné přípravky, ale vaše nohy pořád nevypadají tak, jak byste si představovali a chodit pravidelně na pedikúru se vám nechce nebo je to pro vás finančně nákladné? V tom případě čtěte dál a dozvíte se, že i běžné věci, které má každá z nás v domácnosti se dají použít k tomu, aby chodidla byla opět krásně hebká a hladká a už nikdy víc nezažijete pocit zrohovatělé kůže a popraskaných nohou.

Triky na dokonalá chodidla

Málokdo by řekl, že tyto běžné věci lze použít i jako přípravek pro úpravu vzhledu našich chodidel. Je to zázrak, ale na všechny tyto triky budete potřebovat pouze:

  • Ústní vodu a bílý nebo jablečný ocet
  • Cibuli
  • Česnek
  • Chilli papričku

Zázračné metody

Všechny tyto metody vám zaberou jen několik minut vašeho času a uvidíte, že opravdu stojí za to. Kouzlo s ústní vodou tví v tom, že každý den namáčíte svá chodidla do roztoku, který vznikne smícháním 250 ml ústní vody, 250 ml octa a 500 ml teplé vody a to po dobu 30 minut. Tento postup je skvělý na odstranění zrohovatělé kůže, ale také ničí bakterie a plísně, které se na chodidlech tvoří.

Čtěte také: Rychlá nepečená kokosovo-čokoládová roláda: Skvělý recept pro všechny hospodyňky, které nerady pečou, ale milují sladké pamlsky

Trápí-li vás kožní mykóza, můžete použít cibuli, kterou rozkrájíte na půlkolečka, které po jednom vložíte mezi všechny prsty a necháte působit cca 1 hodinu. Cibule se dá využít také v případě, kdy vás trápí kuří oka, stačí jen přiložit na zasažené místo a nechat působit. Stejný postup můžete využít také s česnekem.

Pokud často trpíte na bolest nohou a otoky, můžete využít chilli papričku, kdy ji nakrájíte na kolečka a necháte vyluhovat ve vodě, poté tímto roztokem natřete chodidla a zabalíte je do gázy. Tím zabráníte, že by se chilli dostalo omylem tam, kam nemá. Nechte takto zabalené působit alespoň půl hodiny. Chilli krásně uklidní nervy v chodidlech a celkově je prokrví.