Neváhal utratit všechny úspory za záchranu svého pejska

Lidé si pořizují pejsky z různých důvodů – jako strážce příbytku, nejlepší kamarády nebo společníky pro děti, které po nich obvykle touží. Velmi často se pak stává, že si ke zvířeti vypěstují velmi pevné pouto, které takřka překonává mezilidské vztahy. Podobným případem bylo i soužití tohoto muže a jeho pejska, který byl prakticky jeho jedinou zbývající rodinou.

Pevné pouto, které téměř překazila zákeřná nemoc

Když majitel tohoto pejska odcházel do důchodu, nezbývala mu již prakticky žádná rodina, a proto si také ke svému pejskovi vypěstoval velmi blízký, až příbuzenský vztah. Muž vlastnil dům, v němž žil, ale neměl nikoho, s kým by jej mohl sdílet. Pejsek byl jeho jediným společníkem. Jednoho dne na procházce v parku však pejsek najednou omdlel a upadl do bezvědomí. Jeho majitel byl zoufalý a ihned spěchal k veterináři, který mu oznámil smutnou diagnózu – těžká nemoc srdce s předpokladem půl roku života. Zároveň muže seznámil s tím, že nemoc by bylo možné vyřešit velmi komplikovanou operací, která však neměla velkou pravděpodobnost úspěchu. Tuto operaci veterinář sám odmítl kvůli náročnosti vykonat.

Hledání pomoci odkudkoliv

I přes tyto smutné zprávy se majitel pejska ovšem nevzdal a pídil se po možnostech, jak svému čtyřnohému parťákovi zajistit tu nejlepší péči a pomoci mu nepříznivou zdravotní diagnózu zvrátit. Obracel se na různé specialisty všude po světě – ve Spojených státech, a dokonce i v Japonsku. Tam nakonec našel veterináře s bohatou praxí, který byl ochoten operaci provést, ovšem za závratnou sumu 50 000 dolarů. Muž neváhal ani minutu – vzal všechny své úspory (které na danou částku dosahovaly) a pejska nechal ihned operovat. Dnes je opět zdravý a plný života.