David Hampl
15 října, 2019

Podzim a zima jsou obdobími, kdy spousty z nás trápí nejrůznější nachlazení, především rýma či kašel. V lékárně je sice možné zakoupit mnoho přípravků, které slibují, že nás tohoto problému snadno a rychle zbaví, ale proč chodit do lékárny a utrácet peníze, když si stejně účinný a navíc zcela přírodní lék můžeme připravit sami doma. Náš domácí sirup navíc pomáhá nejen odstranit kašel, ale zároveň celkově posiluje náš imunitní systém. To je obecně velmi důležité, neboť imunitní systém je jakousi první a zároveň poslední ochranou našeho těla před různými škodlivými mikroorganismy, bakteriemi a viry.

Vyrobte si svůj vlastní lék

Na přípravu našeho skvělého a účinného domácího sirupu budete potřebovat dvě čajové lžičky čerstvé citronové šťávy, jednu čajovou lžičku medu (nejlépe přímo od včelaře), sto dvacet pět mililitrů vody, jednu čajovou lžičku cukru, půl čajové lžičky mletého zázvoru a půl čajové lžičky mletého česneku.

Příprava sirupu je velmi jednoduchá. Nejprve v misce smícháme citronovou šťávu s medem, cukrem, zázvorem a česnekem, tedy všechny ingredience kromě vody. Do vzniklé směsi přidáme vodu a důkladně promícháme. Následně vše přelijeme do hrnce, dáme na sporák a zvolna přivedeme k varu. Vaříme přibližně pět minut. Poté necháme směs vychladnout a přelijeme ji do uzavíratelné lahvičky. Sirup uložíme do ledničky.

Jak sirup užívat?

Všechny ingredience, ze kterých je náš sirup vyroben, jsou samy o sobě velmi zdravé. Jejich kombinace je však přímo magická a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Pro celkové posílení imunitního systému se doporučuje užívání asi svou až tří kapek sirupu každý den, nejlépe ráno nalačno. Při akutních problémech je vhodné užívat čtyři až pět kapek sirupu několik dní za sebou. Jelikož jde o přípravek na zcela přírodní bázi, mohou ho bez problémů užívat nejen dospělí, ale i děti.

Sdílejte článek