Nevěděla jsem, jak se zbavit komárů, much, mšic a vos, a chemické spreje mi už dokonce způsobovaly zdravotní problémy. Pak jsem však našla tyto účinné tipy a od té doby mám se vším hmyzem klid!

Zbavit se dotěrného hmyzu během letních měsíců není jednoduché. Hlavně pokud nám v zahradě dozrává zralé ovoce, na stole voní sladké limonády, či vlhkost při stojatých vodách v bazénech dosahuje maxima. Tyto triky Vám ale letošní léto zcela změní!

[hana-code-insert name=’google‘ /]6krát a dost

Komáři, mouchy, vosy, včely, ale i sršni či dokonce ovádi. Pořádnou neplechu umí narobit i páliví mravenci či drobné mušky z ovoce. Jak se ale těchto mrňousů zbavit a nenechat si zkazit slunečné dny, které pro mnohé beztak není jednoduché přežít v tropických vedrech?

Hřebíček a citron

Pokud Vás na chatě nebo v zahradě popadají mouchy a komáři, neriskujte a připravte jim voňavé překvapení. Překrojte citron na dvě poloviny a zapíchněte do něj suchý hřebíček i s jeho voňavými a aromatickými hlavičkami! Všechen hmyz se k Vám bude s hněvem obracet zády.

Kokosový olej

Pokud Vás otravují mouchy a mušky, nalijte do misky přibližně 30 kapek citronového esenciálního oleje a zhruba 1 ½ šálku kokosového oleje. Dobře promíchejte a vyložte do místnosti, ve které Vás mouchy přivádějí k šílenství.

Máta a vanilka

Voňavá kombinace pro nás, velmi smradlavá pro hmyz. Na dno mělké nádoby dejte vatový tampon a vylijte do něj čtyři čajové lžičky vanilkového extraktu. Navrch položte pár lístků čerstvé máty a nechte vyložené před okny, před dveřmi a na terasách. Přes tuto zeď „smradu“ neprojde ani jeden jediný komár.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Vodka a levandule

Levandule je známá zejména jako odpuzovač molů, no málokdo ví, že je vynikající i proti jinému hmyzu. Připravte si namísto chemie ručně vyrobený prostředek, kterým postříkejte zárubně, okenní rámy a klidně i pokoje před spaním. Smíchejte 100 ml jablečného octa a 100 ml vodky a přidejte 45-50 kapek levandulové esence. Vše spolu dobře protřepejte v láhvi s rozprašovačem a vesele stříkejte.

Bylinkové polštářky

Polštářky naplněné sušenými bylinkami se používají od nepaměti do skříní proti molům. No pokud je naplníte těmi správnými bylinkami, pak mohou účinkovat také jako fantastický přírodní odpuzovač hmyzu. Zapamatujte si kombinaci sušené máty, hřebíčku a eukalyptu. Tyto tři velké rostliny Vám zaručí klidný spánek.

Staré cédéčko

Pokud Vás otravují mouchy, nejstarší a účinný trik je zavěsit staré cédéčko na provázek nebo lanko před okna a světlo odrážející se od slunce mouchy bezpečně odežene. Funguje to vlastně podobně jako u ptáků lítajících na balkóny bytů.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Voňavé svíčky

Nemusíte kupovat svíčky určené speciálně na odpuzování hmyzu, jsou zbytečně drahé. Stačí, když si jakoukoliv svíčku pokapete v bohatém množství citronovým esenciálním olejem a problém je vyřešen.