David Hampl
21 února, 2019

Mnoho lidí v dnešní době následkem pozorování okolí uvažuje nad tím, jestli slova o opravdové lásce nejsou jen pouhým klišé, které se již nenosí. Takové úvahy působí už ve své podstatě skutečně smutně. My se vám však pokusíme toto smýšlení vyvrátit. Pokud rádi sledujete zamilované filmy, kde se hlavní hrdinové prezentují velkými gesty a činy, není to jistě nic oproti 99letému staříkovi, který každý den chodí za svou ženou do nemocnice!

Tato skutečnost už sama o sobě působí velice romanticky, ale my vás ujišťujeme, že to ještě zdaleka není vše. Chodí za ní totiž neskutečných 6 mil denně! V jeho velmi pokročilém věku se zdá být tato informace až neskutečná. Nicméně se opravdu zakládá na pravdivém příběhu.

Láska překoná všechny hranice (i vzdálenosti)

Luther Younger se zdá být na první pohled jako velice příjemný postarší pán. Skrývá se v něm daleko více citu, než je většina z nás vůbec schopna pochopit. Dá se říct, že je takovým moderním princem na bílém koni. Jeho manželka totiž onemocněla velice vážnou chorobou a je trvale hospitalizovaná v nemocnici. Ani tato skutečnost však nedokázala na jejich vztahu cokoli změnit. Luther totiž neváhá za svou ženou každý den pravidelně docházet.

To by samo o sobě bylo sice opravdu krásné gesto. Navíc jej však ještě podtrhuje fakt, že musí každý den zdolat 6 mil, aby mohli společné chvíle trávit. Tato vzdálenost se zdá pro mnoho z nás opravdu neskutečná. Dnešní pokročilá technická vyspělost totiž z lidí vytváří opravdu líná stvoření, které se raději všude dojedou automobilem. Pouhé úvahy o každodenním zdolávání takové dálky chůzí dokáže vyvolat husí kůži po celém těle.

Pokračování článku na další stránce
Sdílejte článek