Domů TIPY A TRIKY Nevěřte všemu, co slyšíte v médiích! Zde je 10 způsobů, jak s...

Nevěřte všemu, co slyšíte v médiích! Zde je 10 způsobů, jak s Vámi média jednoduše manipulují!

Všichni víme, jaká je role médií a jak média skutečně fungují v našich každodenních životech. Tušíte však, jaké manipulační techniky používají k přeměně nudné, nebo běžné události do horkého a ostrého titulku, který Vás na první pohled zaujme?! Zde je 10 nejlepších příkladů a strategií, které dokazují, že zpravodajové dokáží manipulovat s čímkoli i s běžným incidentem!

1) Odvracejí pozornost

Ve skutečnosti vytvářejí odklonění jen proto, aby vedli místní lidi od skutečných problémů k některým zábavným obrazům, nebo jinému zábavnému zdroji.

2) Zveličují problém

Zveličování základního incidentu je nejstarším zvykem zpravodajů. Například v roce 2016 NASA publikovala článek, který uvádí, že pokud by astrologie byla věda, znamení zvěrokruhu by změnily své postavení. Například, Panna by byla lvem. Cosmopolitan to prezentoval jako vědecký objev a tvrdili, že 80 % lidí by muselo změnit své znamení. Článek se šířil tak rychle, že NASA musela zveřejnit odvolání.

3) Postupné studium

Za účelem zvýšení povědomí a udržení spojení s nejnovějšími aktualizacemi hrají tato média důležitou roli tím, že publikují čtenářům několik článků o různých tématech denně, takže si jejich čtenáři mohou pravidelně aktualizovat a rozšiřovat své znalosti.

4) Strategie odložení

Aby lidi přesvědčili, aby učinili těžké, nebo nesmyslné rozhodnutí, média je mohou prezentovat jako „bolestivé, ale naprosto nezbytné.“ A pak mohou jen odložit rozhodnutí, která mají být učiněna v přítomnosti.

5) Jsou velmi laskavá

Kam dál?

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Co se stane Vašemu tělu, když začnete jíst ovesné vločky každý den?!

Kosmetické tipy, které Vám pomohou osvěžit Váš vzhled a být dobře upravené během chviličky!

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

Další články