Nevíte si rady jak naložit s ořechy aby vydržely stále čerstvé? Nezoufejte, poradíme Vám jak na to! -
Menu

Nevíte si rady jak naložit s ořechy aby vydržely stále čerstvé? Nezoufejte, poradíme Vám jak na to!

Zejména v podzimních měsících vyrážíme do alejí na sběr ořechů. Přinášíme si jich domu plné košíky, ale nevíme jak s nimi naložit, aby byly pořád stejně chutné.

Ořechy nevydrží věčně. Musíme je skladovat v příslušných podmínkách se správnou teplotou a vlhkostí. Jenomže po čase stejně svoji chuť změní.

S tím je nadobro konec! Máme pro Vás vychytávku, se kterou Vám ořechy vydrží čerstvé a lahodné i několik let. Nebudete věřit, ale je to opravdu jednoduché a výsledek je vynikající. Trik spočívá v tom, že ořechy zavaříme nasucho, bez jakékoli tekutiny.

Ořechy budeme mít tímto způsobem k dispozici v každém ročním období. Pokaždé, když je budeme potřebovat, víme kam sáhnout a vyhneme se tak kupování předražených ořechů v obchodech.

Jediné co budeme potřebovat je:

  • sklenice určené k zavařování (nejlépe čisté)
  • ořechy (vyloupané)

Postup přípravy:

Předehřejeme si troubu na 70°C. Vyloupané ořechy naskládáme do sklenic. Naplněné sklenice (bez víček) vložíme do trouby, kde je necháme přibližně 10 minut. Poté na sklenice nasadíme víčka (neutahujeme) a vrátíme je zpět na 10 minut do trouby. Po uplynutí 10-ti minut sklenice vyndáme, víčka zatáhneme a máme hotovo.

Pokud neradi zavařujete v troubě, je zde možnost sklenice zavařit i v mikrovlnné troubě. V tomto případě necháme sklenice v mikrovlnce pouze 2,5 minuty a to bez víčka. Potom sklenice vyndáme, víčka nasadíme, utáhneme a sklenice obrátíme víčkem dolů.

Po vychladnutí sklenice skladujeme (nejlépe v temných místnostech).

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Nebudete věřit tomu, jak snadno můžete naučit vaše dítě násobilku.…

Matematika patří dlouhodobě mezi nejméně oblíbené předměty. Zároveň je nejen dětmi, ale i jejich rodiči považována za jeden z nejtěžších předmětů.…
TIPY A TRIKY

Umíte připravit obiloviny a luštěniny? Možná budete překvapení, jaký je…

Správně zvolené a uvařené luštěniny a obiloviny jsou základem mnoha pokrmů. Milujeme je jako přílohy i ve formě kaší, zapečené,…
TIPY A TRIKY

Rozkrojte citron, přeneste ho do ložnice a na talířku ho…

Zní to jako skutečně bláznivý nápad, ale buďte si jisti, že jakmile zjistíte všechny klady, budete to dělat každý den.…
TIPY A TRIKY

Budete překvapeni, jak chutný může být likér z bobulí. Nejenom,…

Jednou z věcí, kterou má mnoho lidí na létu rádo, je čerstvé ovoce. Ať už přímo na své zahrádce nebo v obchodech,…
TIPY A TRIKY

Chcete nastartovat svůj metabolismus? Vyzkoušejte jedno velmi známé a populární…

Patříte mezi poměrně velkou skupinu lidí, která začíná svůj den vypitím sklenice vlažné vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou? Pokud ano,…
TIPY A TRIKY

Překvapující síla šeříku na lidské zdraví – uchovejte si jeho…

Každý z nás si jistě pamatuje, jak krásně šeřík voní. Tento keř častokrát vykvétá v období května a jeho sladká vůně láká…