Domů KRÁSA A MÓDA Nevíte si rady se správným výběrem šatů? Pak se podívejte na těchto...

Nevíte si rady se správným výběrem šatů? Pak se podívejte na těchto 8 tipů postav, dle kterých najdete své vysněné šaty!

Ženy často tráví hodiny před otevřeným šatníkem, kde hledají perfektní šaty pro zvláštní příležitost. Možná už jste zjistili, že najít správné šaty, když nevíte, jakou máte postavu, může být velmi obtížné. Nemusíte se však bát! Dnes Vám představíme 8 různých možných ženských tvarů a popíšeme Vám jejich vlastnosti a ty nejvhodnější typy šatů pro ně.

1. Tvar jablka

Jablko ve tvaru těla má plnější horní část (Vaše poprsí je větší než boky a pas). Mezi známá „jablka“ patří Drew Barrymore, Angelina Jolie a Tyra Banks. Pokud chcete omráčit každého na večírku, zvolte spíše volnější typ šatů v oblasti boků, jako můžete vidět níže na obrázku.

2. Tvar obráceného trojúhelníku

Pokud jsou Vaše ramena širší než boky a pas, máte tvar obráceného trojúhelníku. Mnoho modelek a hereček má takové postavy, včetně Renée Zellwegerové, Demi Mooreové a Naomi Campbellové. Existuje mnoho typů šatů, které můžete nosit, ale nejvíce se pro Vás hodí šaty s výstřihem do V, bez ramínek, nebo na jedno rameno.

3. Tvar přesýpacích hodin

Vzhled přesýpacích hodin je považován za jeden z nejkrásnějších – plné poprsí a boky s malým pasem. Marilyn Monroe, Blake Lively, Scarlett Johansson a Dita von Teese jsou známými „přesýpacími hodinami“. Tyto šťastné dámy mohou nosit téměř cokoliv, ale jejich postavy budou vypadat nejlépe v těchto šatech: „tužkové“ šaty, šaty s opasky, šaty ala mořská panna a šaty do tvaru A.

4. Tvar banánů

Banánová postava má tendenci být štíhlá a delší s téměř beztvarými boky a poprsím.

Mezi slavné banány patří Jennifer Garnerová a Anne Hathawayová. Mohou nosit téměř jakýkoliv druh šatů, ale tyhle jejich tělo zkrátka miluje:

  • šaty do tvaru A,
  • šaty ala „tužka“,
  • silné bloky barev, které Vám pomohou definovat tělo.

5. Tvar hrušky

Pokud jsou Vaše boky trochu plnější než Váš pas a poprsí, pak máte krásné hruškovité tělo. Mnoho osobností má hruškovitý tvar včetně Kim Kardashian, Shakiry a Jennifer Lopez. Vaším cílem je, aby Vaše horní část odpovídala Vašim bokům, takže volte:

  • šaty s volánky na ramenou,
  • jemné ramenní podložky,
  • tulipánové šaty.

6. Tvar obdélníku

Obdélníkové tělo, jinak známé jako „sportovní“ postava, je považováno za jeden z nejžádanějších na světě. Většina šatů vypadá báječně na tomto tvaru, ale pro ten nejlepší efekt je dobré zvolit šaty, které definují Váš pas.

7. Tvar lžíce

Tělo ve tvaru lžíce se trochu liší od hrušky, s více definovanou linií horní kyčle, která vypadá spíš jako lžíce. Celebrity, které se pyšní těmito tvary, jsou např. Cheryl Burke, Beyoncé a America Ferrera.

Opět je dobré se snažit horní část vyvážit se spodní částí.

8. Diamantový tvar

Tělo ve tvaru diamantu má obvykle větší spíše pas a boky než ramena a prsa. Cílem je tedy přidat další harmonii tím, že si vyberete šaty, které se opírají o pas. Vhodnými variantami jsou také šaty s volánky, nebo s výstřihem do V.

Nyní víte, jak najít perfektní party šaty!

Děkujeme za přečtení a nezapomeňte sdílet :-)!

Kam dál?

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli čistit každý den!

Víte, jak kouzelná je potravinová fólie? Zde je 14 triků, jak efektivně tuto fólii využít v domácnosti!

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Další články