Nevyhazujte cibulovou slupku! Nyní vám ukážeme, k čemu to můžete použít!

Trápí vás svalové křeče? Potřebujete účinný lék na kožní vyrážku? Chcete vdechnout vašim vlasům nový život? Chcete získat všestranného pomocníka, který vám usnadní život při mnoha každodenních činnostech a vyřeší celou řadu problémů? Možná budete překvapeni, s čím vším si dokáže poradit obyčejná slupka od cibule. Několik zázračných rad, co je se slupkou možné dělat, jsme si pro vás nachystali a čekají jen, až je vyzkoušíte a přesvědčíte se o účincích sami.

Zázračná slupka

To, že cibule mám zázračné a léčivé účinky, je velmi známá věc. Cibule dokáže spoustu věcí, například léčit kašel nebo zmírňovat nachlazení. Má spoustu dalších vlastností a schopností, které z ní dělají silného pomocníka. Možná jste ale netušili, že obal cibule, resp. její slupka, je na tom podobně. Nemá tedy tolik léčivých účinků jako cibule samotná, dokáže ovšem také spoustu věcí.

Polévka, rostliny, svalové křeče

První možností, při které je možné využít slupku cibule je polévka. Zvolte si nějakou oblíbenou polévku nebo vývar, a během vaření přidejte do hrnce několik slupek od cibule. Spousta hospodyněk ví, že polévka bude mnohem chutnější, bude mít krásnější barvu a bude plná vitaminů.

Čtěte také: Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Jeden cvik, 4 minuty denně a za měsíc budete mít svou vysněnou postavu!

Umírá-li vám pokojová rostlina a chcete ji pomoci k životu, pak si vytvořte lektvar z cibulové slupky a pravidelně jím rostlinku zalévejte.

Trápí vás svalové křeče a bolest nohou nebo svalů? Vezměte lžičku cibulových slupek, dejte ji do sklenice horké vody a nechte tak stát alespoň 10 minut. Tento lektvar pijte každý večer, alespoň 200 ml.

Na vlasy, na chleba a na kůži

Chcete vrátit vašim vlasům zašlou barvu a oživit je? Budete překvapeni, ale je k tomu dobrá slupka od cibule. Stejně tak pomůže pokožce vaší hlavy nebo si z ní můžete připravit čaj.

Mnoho hospodyněk ví, že při pečení dobrého domácího chleba je dobré použít slupku od cibule. Chleba bude zdravější, chutnější a jemnější. Stačí jen jedna lžička mleté slupky.

K léčbě kožních onemocnění je slupka také dobrá. Pomáhá se záněty nebo kuřími oky. Slupku smíchejte s tukem nebo smetanou v poměru 2:3 a postižené místo mažte alespoň dvakrát denně.