Nevyhazujte citronovou kůru a využijte ji při úklidu domácnosti

Citrony jsou úžasným ovocem na vaření, pečení i do čisté vody na pití. Citronová kůra vám často zůstane a většina lidí ji jednoduše vyhodí. To je velká škoda, protože ji v domácnosti můžete využít mnohem lepším způsobem a ušetřit si díky ní hodně peněz. Stačí, když si z ní vyrobíte domácí čisticí prostředek. Nejen, že vám poděkuje peněženka, ale také budete uklízet s pomocí přírody.

Recept na domácí čistič

Citronové slupky nakrájejte na větší kusy.

cpykami.ru

Naplňte jimi sklenici a zalijte ji 9% octem. Zakryjte sklenici, postavte ji na tmavé místo a nechte ji tam stát po dobu 14 dnů.

Čtěte také: Odstraňte roky starou špínu z pračky tímto jednoduchým trikem, který se stal hitem internetu

cpykami.ru

Potom tekutinu jednoduše sceďte a máte připravený univerzální čistič s nádhernou vůní! Používat ho můžete hlavně v koupelně a v kuchyni. Na nelakované dřevo nebo jiné přírodní povrchy ho raději nepoužívejte.

cpykami.ru

Tento prostředek je ideální na vodovodní baterie, dřez, vanu nebo sprchový kout. Vyčistíte s ním také toaletu. V kuchyni si poradí s nečistotami, zbytky jídla i mastnotou. Klidně ho použijte na mikrovlnnou troubu, troubu nebo sporák. A vyčistíte s ním také vodovodní potrubí. Stačí prostředek nastříkat do odtoku, nechat 10 minut působit a potom spláchnout čistou vodou.

Jak můžete ještě využít citronovou kůru?

Citrony jsou také skvělým domácím osvěžovačem vzduchu. Když vám zůstanou nějaké slupky navíc a nepotřebujete zrovna vyrobit nový čistič, jednoduše je položte do misky a postavte na noční stolek v ložnici nebo jinde. Nádherně vám provoní celý domov. A jejich pomocí také osvěžíte vůni své lednice nebo odpadkového koše.

Zbavit se s nimi můžete také mravenců nebo jiných škůdců v domácnosti. Položte je na prahy, parapety nebo místa, kde jste potkali mravence. Citrony i jejich kůra jsou také ideálním čističem prkénka na krájení. Mají totiž antibakteriální vlastnosti. A nakonec si z nich můžete připravit také domácí peeling na pleť. Dokonale působí i na suchou pokožku, tvrdé paty nebo na mastnou pleť.

Zdroj: cpykami.ru