Nevyhazujte rezavé hřebíky, ukážeme vám, jak je využít v domácnosti

V domácnosti, dílně nebo garáží se jistě kdykoliv najde hrst starých, zrezivělých hřebíků, které již k jejich původnímu účelu nelze použít. Dříve byste je zřejmě vyhodili jako nepotřebné, případně, pokud jich máte větší množství, by se staly součástí kovového odpadu. Můžeme vám ale zaručit, že po přečtení tohoto článku už je vyhazovat nebudete, protože vám mohou ještě významně posloužit.

Záchrana pro pokojové rostliny

Pokojové rostliny jsou sice pro život v tomto nepřirozeném prostředí již uzpůsobené a na trhu existuje také řada hnojiv určených přímo pro ně, přesto se však stává, že i přes nejlepší péči rostliny vadnou nebo zaznamenáte nežádoucí zabarvení listů. V takových případech je zřejmé, že rostlinám něco chybí a často to může být dostatek kyslíku v půdě. Rez z hřebíků pak představuje jakési aditivum k výživě rostlin, které půdu prokysličí a umožní jim se rychleji zregenerovat. Pokud tedy rezavé hřebíky nevyhodíte, ale použijete je níže uvedeným způsobem, můžete jiným živým organismům doslova zachránit život.

Postup

Abyste si tento nevšední, ale velice účinný přípravek mohli vyrobit, budete potřebovat přibližně 6 zrezivělých hřebíků. Vezměte si uzavíratelnou plastovou láhev a do poloviny nalijte vodu. Poté do ní vhoďte hřebíky a nechejte je nějakou dobu v klidu. Již po několika minutách uvidíte, jak se rez začne uvolňovat a zabarvovat vodu. Láhev pevně uzavřete a několikrát jí vší silou zatřeste, abyste z povrchu hřebíků uvolnili co nejvíce rzi. Poté pomocí vhodného ostrého nástroje udělejte ve víčku několik malých otvorů, abyste tak získali ostřikovač.

Čtěte také: Jaké chyby můžete udělat s nastavením klimatizace?

Pak už není nic jednoduššího než použít pomocí ostřikovače tuto výživnou rezavou směs na rostliny, které potřebují něco navíc k tomu, aby se jim opět dařilo. Ale pozor, směs rozhodně nestříkejte na rostliny, ale na půdu, ve které jsou zasazené! Brzy uvidíte, jaké povzbuzující účinky tato voda na zdraví rostlin má.