Než vstanu z postele udělám tento sekundový cvik: Rozproudí ráno energii v těle, posílí zdraví a aktivuje veškeré nervové i svalové buňky! -
Menu

Než vstanu z postele udělám tento sekundový cvik: Rozproudí ráno energii v těle, posílí zdraví a aktivuje veškeré nervové i svalové buňky!

Málokdo má rád ranní vstávání a nutnost jít do práce. Z vyhřátého pelíšku se nikomu nechce, zejména v zimě, kdy je venku zima a mráz. Z toho důvodu nemá ráno rádo mnoho lidí, ale to jen proto, že neví, jak jsou rána úžasná. Ráno je skvělou denní dobou pro organizaci dne, nabíjení se pozitivní energií, motivaci a rozproudění se. Pokud hned ráno začnete zvesela a pozitivně, bude váš den o dost lepší. Budete-li takto postupovat každý den, změní se vám tím život. Z toho důvodu vám dnes nabídneme 7 ranních cviků, které vám den skvěle nastartují. Navíc to má jednu výhodu, nemusíte vstávat z postele a můžete cvičit rovnou v ní.

Výhody ranního cvičení

Je vědecky dokázáno, že cvičení po ránu má velmi pozitivní vliv na psychickou stránku člověka, jeho zdraví a podporuje dobrou náladu. Pár krátkých ranních cvičení vám zpříjemní den a přinese řadu dalších výhod. Odstraní pocit ztuhlosti a zlepší pohyblivost i ve vyšším věku. Zamezí únavě a nabije vás pozitivní energií. Zlepší krevní oběh a je prevencí proti křečovým žilám a otokům. Zmírňuje bolest páteře a zlepšuje držení těla. Stimuluje činnost štítné žlázy a dalších endokrinních žláz. Ranní cvičení má tedy celou řadu pozitivních výhod pro tělo i naše zdraví.

Motýlek a prkno

Jde o skvělou pozici, která je výborná pro relaxaci a meditaci. Bez problému ji můžete provádět vleže nebo v sedě, a to přímo v posteli. Držte záda v rovině, chodidly se dotýkejte vzájemně, kolena pokrčte a snažte se je maximálně otevřít, jednu ruku položte na břicho a druhou vedle sebe, dýchejte zhluboka. Jednoduché a příjemné cvičení.

Prkno je efektivní cvičení pro každého, kdo chce posílit břicho, záda i ramena. Položte se do polohy kliku, položte se ovšem na lokty a zapřete se o předloktí. Tělo udržte v jedné rovině od hlavy až k patě. Vydržte aspoň 20 vteřin v této poloze a hluboce dýchejte.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Nezařazené

Neuvěřitelný jednoduchý postup, díky kterému zvládnete domácí péči o své…

Namočila jsem nohy do ústní vody po dobu 30 minut: Až vám prozradím proč, zkusíte to také! - příjemné jako miminko…
Nezařazené

Tajným nepřítelem celulitidy je tato domácí olejová směs, která funguje…

Máte nadváhu, či pouze partie na těle, které neradi ukazujete a za které se stydíte? Pokud je vaším velkým nepřítelem…
Nezařazené

Rostliny, zelenina i ovoce mého dědečka nejsou nikdy nemocné a…

Každému zahradníkovi či milovníkovi květin se zcela jistě už někdy stalo, že jeho rostlinky navštívili nezvaní hosté, kterými jsou mšice.…
Nezařazené

Pijte tento nápoj po dobu 4 dnů a odstraníte veškerý…

Snažíte se den co den shodit nějaké to kilo? Vyzkoušeli jste už mnoho cviků, potravin a rad? Každý toužíme po…
Nezařazené

Rodiče našli v posteli svého novorozeného syna podivné brouky

Šťastní rodiče Rachel a Adam Scottovi vychovávali svého novorozeného syna v anglickém Manchesteru. Během běžného úklidu domácnosti však Rachel objevila…
Nezařazené

Odborníci radí dvě koření, která vás zbaví tuku a parazitů:…

V dnešním článku vám poradíme, jak se rychle a snadno zbavit přebytečného tuku, který je uložen ve vašem těle. A…