Nic pro milovníky psů. Korejská výzva na sociálních sítích je jen pro otrlé!

Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco v Česku považujeme psy za domácí mazlíčky a týrání psů, koček, ale i dalších zvířat je u nás trestným činem, není tomu tak v jiných zemích, tím spíše asijských. Právě z jedné asijské země pochází i nová internetová výzva, která bere týrání psů jako zábavu. O co v korejské výzvě jde? Jednoduše nafilmovat utrpení psa, který snědl jídlo s chilli. Zdá se vám to bizarní? Více než to, toto týrání následně majitelé zveřejňují na internetu a sbírají tak cenné lajky.

Pes v Jižní Koreji? Do polévky s ním!

Jedno z nejhorších míst na světě pro psa? Rozhodně Jižní Korea, kde je dodnes porážení psů na maso zcela legální. Jen v Soulu se ročně sní na dva miliony kusů psů a v celé Jižní Koreji se ho prodá ročně za více než 5 miliard dolarů. V zemi, kde čtvrtým nejoblíbenějším pokrmem je psí polévka, tedy jen stěží můžeme očekávat, že se budou k psům chovat jako řádní majitelé. Už proto nikoho nepřekvapí pro našince těžko pochopitelná výzva krmit psa pálivými chilli papričkami a natáčení si jeho reakcí.

Bezcitná krutost

Jediné zastání najdou psi v Jižní Koreji u zahraničních ochránců zvířat, i díky nim a mladší generaci došlo v roce 2018 k uzavření největších psích jatek v zemi, ve městě Songnam. Pojídání psů sice mírně ztrácí na popularitě, ale i tak jsou pochoutky ze psů, obzvláště psí vývar, stále velmi populární a patří mezi tradiční pokrmy při rodinných sešlostech a oslavách. Nikoho tedy nepřekvapí, že tato nechutná a krutá výzva vznikla právě v této zemi.

Čtěte také: Malá holčička zavolala záchranku poté, co její matka spadla ze schodů

Výzva vyvolala pobouření

Internetová výzva, aby lidé natáčeli své psy při krmení pálivými jídly kořeněnými chilli, vyvolala nebývalou vlnu pobouření v zahraničí. Veterináři navíc upozorňují, že tato hra není zábavná, protože pro zvíře může skončit dokonce smrtí. S ohledem na výtky zahraničních organizací hájících práva zvířat se tak snaží úřady zamezit šíření videí a pokračování této kruté výzvy, která je zábavná pro majitele, ale trýzněním pro psa.