Ničí se Vám oblečení už jen tím, že je uložené ve skříni? Pak se podívejte na 10 nejčastějších chyb při skladování oblečení, které děláte pravděpodobně i Vy!

Každý člověk má nějaké oblečení, ale ne každý ví, jak s ním správně zacházet. To může vés k tomu, že si své oblíbené a drahé oblečení jednoduše zničíte.

V tomto článku Vám proto dnes představíme 10 běžných chyb, kterých byste se měli vyvarovat, aby Vaše šaty zůstaly pořád jako nové.

Nesprávné ukládání sezónního oblečení

Čtěte také: Pěstujete orchideje? Máme pro vás báječný způsob, jak je snadno rozmnožit. Je to tak jednoduché, že daný postup zvládne každý. A výsledek? Tolik krásných orchidejí, kolik jenom budete chtít mít

[hana-code-insert name=’google‘ /]Než odložíte oblečení k sezónnímu skladování, zajistěte, aby veškeré takové oblečení bylo vyčištěno. Nevkládejte do skříně nečisté oblečení, protože Váš kožich může ztratit svůj originální lesk a kožené oděvy by se mohly stát méně lesklé a pružné. Další věc, na kterou byste neměli zapomínat, je použít na Vaše oblečení některé insekticidy.

Vakuové balení všech druhů oděvů

Vakuové sáčky se v poslední době staly velmi oblíbenými, ale tento způsob skladování není vhodný pro všechny druhy oblečení, zejména pak kožešinu a kůži, protože se oblečení „dusí“ bez dostatku kyslíku. Díky tomu má pak oblečení tohoto druhu nepříjemný zápach, vnější části jsou lepkavé a kůže se může jevit poškozená.

Špatná ramínka

Nepoužívejte levná ramínka. Pokud máte 5 ramínek a 10 kusů oděvu, máte problém. Další věc, kterou byste nikdy neměli dělat, je položit na sebe několik kusů oděvu. Když je na sobě 5-7 kusů, oblečení „nedýchá“ a je zmačkané.

Vyberte ramínka podle velikosti oděvu. Tím zabráníte „bublinám“ na rukávech.

Ramínka musí být vybírána dle typu a hmotnosti oblečení. To znamená, že na malá tenká ramínka neskladujte těžké kožichy a kožené bundy. Šaty z jemné tkaniny by zas neměly být umístěny na stará dřevěná ramínka, která by mohla potrhat látku.

Nesprávné ukládání pletených oděvů a svetrů

Pletené a vlněné oděvy by neměly být ukládány na ramínka. Tím dochází ke ztrátě jejich tvaru. Regály jsou ideální pro uložení měkkých načechraných svetrů. Složte vlněné svetry a nechte je na samostatné polici. Pokud na ně něco položíte, zničíte jejich tvar.

Věšení dlouhých šatů na ramínka

Šaty a sukně, které jsou dostatečně dlouhé na dotyk s podlahou, se nejlépe ukládají přes samotnou tyč v šatníku. Tímto způsobem je nebudete muset žehlit velmi často.

Nesprávné ukládání kalhot

[hana-code-insert name=’google‘ /]Vedle obvyklých ramínek mají moderní skříně pohyblivé tyče. Ale mějte stále na paměti, že vlněné a pletené oděvy se zbytečně vytahají a pokud použijete ramínka s klipsnami, může to zanechat otisky a přehyby. Vždy proto kalhoty věšte na celou jejich délku.

Skládání podprsenek na polovinu

Pokud podprsenky přeložíte na polovinu, hrozí nebezpečí, že zničíte vzhled košíčků, které mají tak důležitou úlohu: držet prsa a zvýšit jejich krásu. Je lepší uspořádat své podprsenky tak, aby do sebe zapadaly.

Použijte polici namísto ramínek a naopak

Blůzy, košile a šaty vyrobené z jemné látky by měly být umístěny na ramínkách, které odpovídají jejich velikosti. Vlněné a pletené oděvy je nejlépe uložit do polic, aby se zabránilo jejich deformování.

Uložení více kusů oděvu na ramínka, která nejsou pro tento účel navržena

Jak už jsme výše zmínili, pravděpodobně nejhorší nápad, který můžete mít, je dát několik věcí na jedno ramínko. Nebudete mít totiž větší prostor v šatníku a ještě oblečení zdeformujete. Několik kusů oděvu na jednom ramínku je v pořádku pouze tehdy, pokud je k tomu ramínko uzpůsobeno.

Uložení zapnutého a rozepnutého oblečení

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Když oblečení ukládáte na ramínka, nezapomeňte ho zapnout (knoflíky, či zip). Tím je větší šance, že Vaše oblečení zachová svůj tvar.