Domů DOMÁCNOST Nikdy by mě nenapadlo, že alobal může být tak užitečný. Pak mi...

Nikdy by mě nenapadlo, že alobal může být tak užitečný. Pak mi ale kamarádka poradila tyto triky!

Možná budete překvapeni, ale alobal je velmi všestranná a užitečná pomůcka do domácnosti! Přinášíme Vám proto geniální tipy, jak využíta plný potenciál alobalu. Stejně jako my budete i pravděpodobně i Vy překvapení tím, co všechno dokáže!

Asi by Vás ani ve snu nenapadlo, k čemu všemu se dá takový obyčejný alobal využít. Nuž, tyhle nápady Vám zaručeně ulehčí život!

Jak se sami přesvědčíte, alobal neslouží jen balení potravin. No jen se sami přesvědčte!

Tipy & Triky jak využít alobal! 

Sušení prádla

Ti z Vás, kteří mají doma sušičku na prádlo pravděpodobně velmi často řeší problém se statickou elektřinou. Jak se ho ale efektivně zbavit? Odpovědí je Vám alobal. Stačí ho vhodit společně s prádlem do sušičky a bude po problému. Nejlépe vytvořte několik malých zmačkaných koulí a uvidíte ten zázrak!

Odstranění rzi

Neustále řešíte problém s rezavými kohoutky? Už nebudete muset. Stačí si vzít kousek alobalu a příslušný kohoutek s ním vydrhnout.

Žehlení

Ano, je tomu tak. Alobal je skvělým pomocníkem i při samotném žehlení. Stačí si dát pod potah Vašeho žehlícího prkna alobal, začít žehlit a pozorovat hotový zázrak. Prádlo budete mít vyžehlené znatelně rychleji. Divíte se, jak je to možné? Jednoduché, alobal se zahřeje a prádlo se tak bude automaticky vyrovnávat i z druhé strany. To pro Vás znamená žehlení jen jedné strany, a tím pádem spoustu času na radovánky.

Nádobí

Kus zmačkaného alobalu poslouží velmi vhodně i jako houbička na znečištěné nádobí. Vyzkoušejte a uvidíte, jak rychle se zbavíte nečistot a mastnoty.

Stěhování

V případě, že potřebujete přesunout těžký nábytek, alobal je tou správnou cestou. Stěhování tak bude od teď mnohem jednodušší.

Ostření nůžek

Nenávidíte situaci, kdy máte tupé nůžky a nemůžete nic ustříhnout? Už nemusíte, s alobalem v domácnosti už Vám to nikdy nehrozí. Nůžky budou vždy ostré. Stačí pouze alobal přeložit na několik částí a začít stříhat.

Trychtýř

V neposlední řadě poslouží alobal i jako trychtýř. Díky své tvarovatelnosti je možné ho vytvarovat téměř do jakýchkoliv tvarů, např. do tvaru kužele – trychtýře.

Jak vidíte, alobal je opravdu všestrannou pomůckou. Pevně věříme, že Vám tyto tipy a triky usnadní práci v domácnosti!

Kam dál?

9 způsobů, jak Vám může pomoci běžný citrón. Je to skvělý tahák pro Vaše zdraví i krásu!

Chcete v kuchyni působit jako profesionál? Zde je 14 chytrých triků, které Vám s tím pomůžou!

Děsí Vás pohled na Vaší lednici pokaždé, když ji otevřete? Zde je 10 brilantních triků, jak efektivně zorganizovat Vaší lednici!

10 příznaků, že je to více než jen stres! Zde je návod, jak zjistit, zda jsou Vaše problémy hlubší než běžná úzkost!

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Další články