Nikdy nejezte meloun večer před spaním! Řekneme vám proč

K létu pojídání melounu jednoznačně patří. Jedná se totiž o ovoce, které velice dobře zavodní a také osvěží. Důvod je prostý, meloun obsahuje vysoké množství vody, proto by se jeho konzumace mohla klidně zahrnout i do pitného režimu. Melounů se nabízí na trhu celý řada. Stačí si jen vybrat. Nejoblíbenější je například meloun žlutý, nebo ten vodní, který je nejen chutný, ale i nízkokalorický a zdravý. Na náš organismus má celou řadu blahodárných účinků. Jaké to jsou?

Pozitivní účinky pojídání melounu

Meloun v letních měsících rozhodně zařaďte do svého jídelníčku. Potěší nejen vaše chuťové pohárky, ale prospěje i celkovému zdraví. Proč tomu tak je? Meloun je ovocný zázrak, který:

  • Přispívá k hydratace organismu: zejména v horkých letních dnech je vhodné meloun konzumovat, předejdete tak dehydrataci a úpalu.
  • Podpoří zdravou funkci ledvin: meloun obsahuje vysoké množství draslíku, tím podpoří vylučování toxinů z těla.
  • Ochrání vaše srdce: díky obsahu antioxidantu lykopenu je meloun skvělý i jako prevence proti vzniku různých onemocnění, obzvlášť je prospěšný pro naše srdce. Díky beta karotenu podpoří i omlazení těla a vitamín C s draslíkem pomohou regulovat i hladinu cholesterolu v krvi.
  • Prospěje i očím: meloun obsahuje lutein, beta karoten a vitamín C, všechny tyto látky prospějí očím a váš zrak tak bude lepší.

Minerální látky jako je hořčík a draslík pomáhají i s regulací krevního tlaku. Meloun se tedy doporučuje konzumovat především lidem, kteří mají potíže s tlakem vysokým.

Čtěte také: Jak správně skladovat česnek, aby vydržel dlouho čerstvý?

Skvělé tipy, jak meloun konzumovat

Jednou z možností, jak můžete meloun zužitkovat je výroba osvěžující limonády s limetkou. Potřebovat budete několik plátků čerstvého melounu (bez pecek), trochu vody, citronovou šťávu, med a pár kostek ledu. Vše umixujte do hladka, přelijte do sklenice a dopřejte si perfektní letní osvěžení. Další z možností je melounová šťáva s tou okurkovou. Tato kombinace je také skvělá. Pomocí odšťavňovače získáte šťávu jak z melounu, tak z okurky a oboje společně smícháte. Nakonec ochutíte čerstvou mátou, dodáte pár kostek ledu a výsledek vás mile překvapí. Smoothie z melounu, čerstvých jahod a jogurtu vás nejen osvěží, ale i výborně zasytí. Meloun bez pecek umixujte s pár kusy čerstvých jahod, přidejte trochu bílého hustého jogurtu a koktejl je na světě. Je to skutečná pochoutka. Dobrou chuť a na zdraví!