Nikdy nevyhazujte starý nábytek! Rozhodně nejde o odpad, který by si zasloužil jít na skládku. Nabídne ještě mnoho využití a hlavně může dokonale vypadat! Podívejte se, jaké zázraky s ním jde jednoduše udělat! -
Menu

Nikdy nevyhazujte starý nábytek! Rozhodně nejde o odpad, který by si zasloužil jít na skládku. Nabídne ještě mnoho využití a hlavně může dokonale vypadat! Podívejte se, jaké zázraky s ním jde jednoduše udělat!

Ke starému nábytku přijdete jednoduše – buďto ho zdědíte, odkoupíte jako první vybavení nebo váš starý prostě a jednoduše doslouží. Předtím, než si koupíte nový a ten starý vyhodíte, dejte mu ještě jednu šanci. Uvidíte, že s trochou péče bude ze starého kredence klenot vašeho domova. Inspiraci na renovaci můžete najít v následujícím článku.

Nová šance pro váš nábytek

Starý nábytek má jednu obrovskou výhodu – a to je materiál, ze kterého je vyroben. Z pravidla jde o kvalitní dřevěný masiv, za který byste se dneska nedoplatili. Existuje spousta způsobů, jak nemoderní nábytek proměnit na moderní vintage skvost.

Ukázkovým příkladem je starý prádelník. Jeho neatraktivní barvu a oprýskaný povrch jde jednoduše polepit samolepící tapetou. Nezapomeňte ale na nabarvení (nebo nalakování) nohou prádelníku a úchopů šuplíků. Barva by měla ladit se zvolenou tapetou. Tato černobílé varianta je ideální třeba do pokoje pro mladou slečnu nebo do moderní ložnice.

Pokud se nechcete uchylovat k lepení tapety, můžete zůstat u jednoduchého přetření dřeva jinou barvou. Ze starého stolu, který byl zralý na vyhození, je najednou díky správné volbě barem designový kousek, který by si našel své místo v nejednom katalogu moderního nábytku. Zvolená bílá barva:

  • Prosvětlí pokoj
  • Vzbuzuje dojem prostoru
  • Je moderní
  • Lze kombinovat se vším

V podobném stylu lze přetřít i starou komodu – rázem tak získáte moderní set.

Nábytek do chodby i do pokoje

Se starým botníkem budete mít trochu více práce, ale výsledek určitě stojí za to. Kromě přebarvení bude pravděpodobně potřeba nechat vyměnit i čalounění. Můžete si ale vybrat takovou barvu, aby výsledný kus zapadal přímo do vašeho interiéru.

Dokonalým doplňkem je i servírovací stolek. Servírovací stolky se v posledních letech vracení do módy – a pokud máte ve sklepě nějaký starší kousek, nebojte se jej vytáhnout, přebarvit a vystavit.

Zajímavým případem je tato větší komoda s velkým úložným prostorem. Zdánlivě nepoužitelný kus nábytku se jako zázrakem promění v dokonalý kousek do dětského pokoje – stačilo změnit jeho barvu a vrchní šuplíky nahradit barevnými košíky.

Velkou proměnou prošel i noční stolek. Díky kombinací technik (přebarvení stolku a pokrytí dvířek tapetou) vznik unikátní designový kousek.

Ani již rozbitý nábytek nemusíte vyhazovat – například čelo postele lze využít jako rafinovanou pokojovou dekoraci.

Jako pro princeznu

Starý regál prošel zásadní proměnou. Stačilo jednoduché přidání dvířek a změna z nevýrazné, zašlé barvy na příjemnou zelenou, a najednou je z neatraktivního regálu kouzelný interiérový kousek.

V podobném duchu byl přetvořený i starý toaletní stolek. Po odstranění starého zrcadla, jeho přetření na decentní zelenou barvu a ozdobení dvířek šuplíků tapetou v podobném tónu, vznikl najednou moderní pracovní stůl.

Krásně může posloužit i stará židle. Po jednoduché výměně čalounění a přetření rámu židle vznikne luxusní kus nábytku.

Tisk
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…
Nezařazené

Pár koupil opuštěnou stodolu a během 2 měsíců ji proměnil…

Jste mladí a rádi byste bydleli v krásném domě s velkou zahradou? Máte spoustu plánů, jak byste si dům vybavili a co…