Pokud vás trápí tato situace, můžete být v klidu, rozhodně v tom nejste samy. S tímto problémem se potýká opravdu celá řada žen. Celý den jedí zdravě, odsouvají vše, co se jim nehodí do dietního plánu, jenže pak přijde večer, otevírají lednici a luxují vše, co v ní najdou. Nachystáte si výbornou a zdravou večeři, večer u televize možná ještě vaše silná vůle funguje, jenže pak se svalíte do postele a místo toho, abyste spali klidným a ničím nerušeným spánkem, se převalujete nebo neustále budíte a prokládáte spánek výlety do kuchyně. Takový problém zažívá mnoho žen. Tělo si řekne, když něco potřebuje, a vy pak jdete a poslechnete. Tak to prosím ne, zamyslete se nad tím, co byste mohli změnit, aby vás výlety do lednice nezničili. Pokud se opravdu snažíte zhubnout s nočními výlety se vám to nepovede, budete nevyspalí, vystresovaní, a to jsou ty nejhorší kombinace.

Proč nás tělo nutí navštěvovat lednici

Pokud jste byli celý život zvyklí jíst nějak a najednou jste všechny stravovací návyky překopali, tělu se to nelíbí. Má jiné příjmy, látky, živiny a neumí s tím zacházet. Přes den funguje silná vůle a vy se uhlídáte. V noci už je toho na vaše tělo opravdu moc, cítí se vyhladovělé a vysílá signály, že potřebuje jíst. Tělo se přepne do nouzového režimu a v ten moment vám pevná vůle nepomůže. Jdete do lednice a celou jí sníte. I když v noci spíte, návštěvě se nevyhnete, vaše podvědomí funguje a v ten moment vás povede.

Pokud se zhubnout nesnažíte a nedodržujete žádný přísný dietní plán, musíte hledat příčinu jinde. Zvýšenou konzumací potravin, zejména těch nezdravých, se tělo snaží redukovat stres, získat energii pro fungování, když se tělu nedostal dostatek spánku, nebo získat potřebné živiny, pokud jste se vlivem přílišného množství práce nestihli pořádně najíst. V takovém případu vám může pomoci vytvořit si rozvrh, který budete dodržovat. Napište si, kdy pracujete, kdy spíte, vypište si časy na oběd, i na své koníčky a Relax. Dejte svému dnu řád a tělu dopřejte čas na všechno, co potřebuje.

Sdílejte článek