Každý má doma obyčejné plastové krabičky a boxy na skladování jídla, surovin na vaření, ale také dalších věcí, sportovního vybavení nebo sezónních potřeb. Není na nich očividně nic zvláštního, z pohledu některých lidí jsou dost trapné a nemělo by se to s nimi v domácnosti přehánět. Ale je to pravda? Plastové krabice a boxy totiž inspirují také designéry interiéru a zahradní architekty a tady je 11 tipů na jejich použití!

Stačí trocha představivosti

Co odborníci na bytový design a architekturu radí? Plastové boxy různých velikostí jsou levné a praktické. Stačí trocha představivosti a lze z nich vykouzlit ojedinělé úložné prostory nebo je nevšedně prakticky použít. K čemu je doma používáte vy? Může z nich být zahradní jezírko nebo kompost, ale také zajímavě řešený truhlík!

1.     Vodní jezírko

Z velkého plastového boxu můžete udělat zahradní jezírko. Po obložení dna a okolí přírodními materiály, kameny, mozaikou nebo rostlinami nikdo nepozná, že základem pro jezírko je právě plastová krabice.

2.     Úložný box pod postel

Stačí umístit na krabici kolečka a vznikne důmyslný způsob, jak skrýt sezónní potřeby pod postel nebo vysokou skříň. Úložných prostor navíc není v domácnosti nikdy dost.

3.     Květinový záhon

Do víka krabice stačí udělat díry ve velikosti květníků a postavit je do nich, poté stačí substrátem obložit okolí a nikdo nepozná, že základem květinového záhonu je plastový box.

4.     Zásuvky v kuchyni

Hluboká skříň nebo spíž bez polic a šuplíků? I zde pomohou úložné plastové boxy, namísto dělení můžete použít na uskladnění surovin a přísad zase další krabičky různých velikostí.

5.     Na chlazení piva v bazénu

Na plastovou bednu stačí připevnit plovací pěnové nudle patřičných rozměrů, naplnit pitím a dát chladit do bazénu. Plovací lednice bude plout na hladině.

6.     Na kompost

Velké plastové boxy se skvěle hodí na kompost, dokonce nevadí, když budou z boku nebo zespoda poškozené.

7.     Na roztřídění dárkových stuh

Špulky s dárkovými stuhami lze seřadit za sebou a stuhy provléci dírkami v boxu na boku.

8.     Na vlnu i přízi

Obdobně mohou milovnice pletení a ručního tvoření vytvořit zásobník na vlnu nebo přízi.

9.     Pískoviště pro děti

Z velkého plastového boxu vznikne také skvělé pískoviště pro děti.

10. Velká klec pro křečka nebo morče

Větší dávku zručnosti vyžaduje vytvoření velké klece pro křečka nebo morče z plastové bedny, ale domácí zvířátko bude mít mnohem více prostoru než v běžné kleci.

11. Policový systém z plastových boxů

Jak mít pořádek ve skladu nebo garáži? Díky policovému systému z plastových boxů to nebude žádný problém.

Sdílejte článek