Nůžkami rozstříhala plato od vajec. Po chvíli jsem pochopila důvod a ihned jsem se rozhodla udělat stejnou věc

Kupujete si často vajíčka v papírových obalech? V podstatě ani jinou možnost nemáte, pokud si tedy nechodíte pro čerstvá vejce za vašimi slepičkami do kurníku. Co ale s takovou krabičkou od vajec? ptá se mnoho lidí. Nic kloudného je nenapadne, a proto většinou skončí krabičky v koši. My vám dnes ukážeme několik způsobů, jak lze krabičky dále efektivně využít a přispět tak k ochraně životního prostředí naší planety.

Chovejte se ekologicky

Krabice od vajec slouží pro jejich ochranu, aby se nám při cestě z obchodu, ale i při uskladnění doma nerozbily. Ukážeme vám dnes několik jednoduchých způsobů, které vás určitě zaujmou a budete je chtít vyzkoušet. Papírové krabice tak nebudou muset nutně vždy končit v odpadkovém koši.

Praktické domácí rady

Z krabice od vajec, lze vyrobit například držák do lednice. Pokud vám neustále padají kelímky a další věci v lednici, stačí ustřihnout vršek krabice a spodní část položit do dvířek lednice. Vše bude dokonale držet na svém místě.

Čtěte také: Upečte letos na Vánoce vánočku ze šlehačky, už nikdy nebudete chtít jinou. Až ji dáte poprvé do úst, budete překvapeni její měkkostí, její vláčností a naprostou dokonalostí. Stačila navíc jen jedna věc

Krabičku lze využít jako pomocníka při přenosu cukrovinek. Pokud nevíte, jak opatrně a bezpečně přenést upečené cukroví, stačí jej naskládat do krabice místo vajec a máte vystaráno.

Chybí vám místo na uložení vašeho oblíbeného ovoce? V tom případě stačí vzít krabici od vajec, vyložit ji nějakou příjemnou látkou a následně do ní naskládat ovoce. Budete se divit, jak krásně se tam bude vyjímat.

Dekorace a úložný prostor

Rádi šijete, ale nemáte kam uložit své šicí potřeby? V tom případě vezměte prázdnou krabici od vajec a naskládejte do ní vše potřebné na šití.

Chcete-li vyrobit dokonalou dekoraci ze svíček, prázdná krabice od vajíček k tomu bude naprosto ideální. Navíc k tomu využijete i prázdné skořápky od vajec. Stačí do nich jen nalít vosk s knotem a toto vložit do krabičky jako vejce.

Dokonce krabici můžete využít i jako držák na lízátka pro vaše děti. Budou jistě překvapené, když se místo jejich oblíbených vajec objeví v krabici lízátka.

Z krabice lze také vyrobit originální dětské hračky nebo nejrůznější dekorace, které potěší nejedno dítě a dospěláka. Samozřejmě můžete krabici využít i jinými způsoby, např. jako škrabošku na blížící se ples nebo úložný prostor pro vaše bavlnky či jiný materiál. Možností je opravdu dost.