David Hampl
14 února, 2020

Představte si, že jde ke kadeřníkovi, aby vám udělal nový úče, obarvil vám vlasy a pěkně vás nastrojil. Těšíte se jak malé dítě, ale místo nádherného nového účesu odcházíte od kadeřníka s vytřeštěnýma očima. Při kontrole hlavy vám totiž našel na hlavě něco, co by tam rozhodně nemělo být a upozornil na to. Když potom celí nervózní jdete k lékaři, zjistíte, že vám vlastně kadeřník zachránil život. Našel vám totiž na hlavě znak rakoviny, která by vás rozhodně dostala. Jste tak neskutečně rádi, že místo nových vlasů jste dostali novou šanci na život. Přesně to je případ této ženy, která díky kadeřníkovi stále žije.

Zachránkyně životů

Kadeřnice Kari ze státu Ohio byla v 90. letech proslulá tím, že dokázala lidem udělat krásné červené vlasy. Při své práci ovšem začala pořádně kontrolovat hlavy svých zákazníků, protože jedné své zákaznici, které bylo mimochodem 15 let, našla na hlavě něco velmi zvláštního. Jeden z mediálních reportérů ji nazval zachránkyní lidských životů.

Skvrna na hlavě

Když se 15letá Eileen chystala na obarvení svých vlasů, přišla za ní Kari a všimla si na její hlavě velmi divné tmavé skvrny na pokožce. Zeptala se jí, zda o tom ví, protože něco takového ještě neviděla a rozhodně se jí to nelíbilo. Bylo to velmi děsivé a vypadalo to jako plochá modřina. Naštěstí Eileen byla zdravotní sestra, takže věděla, že se může jednat o něco velmi vážného. Na nic nečekala a urychleně šla k lékaři.

Kontrola je důležitá

Dermatolog se na skvrnu podíval a okamžitě ji poslal na biopsii, která měla povědět více. Výsledky ukázaly, že Eileen má melanom, což je forma rakoviny kůže. Velké štěstí bylo to, že melanom byl teprve v počáteční fázi, takže nebylo hrozbou pro život. Jeho odstranění tudíž nevyžadovalo žádnou chemoterapii ani radioterapii, ale jen klasický chirurgický zákrok, což byl velké štěstí. Ihned potom informovala Eileen kadeřnici, aby jí sdělila, že jí zachránila život.

Plyne z toho velké ponaučení pro všechny. Pravidelná kontrola kůže je velmi důležitá a může zamezit mnoha nepříjemnostem, které mohou vést až k smrti. Kontrolujte se.

Sdílejte článek