Objevily se vám bílé tečky kolem očí a nosu? Zjistěte, jak se jich zbavit přírodní cestou -
Menu

Objevily se vám bílé tečky kolem očí a nosu? Zjistěte, jak se jich zbavit přírodní cestou

Bílé tečky na obličeji se nazývají Milia a nejčastěji se vyskytují kolem nosu a očí. Jedná se o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které obvykle postihuje novorozence, ale může se objevit u všech lidí bez ohledu na věk. Milia je spíše kosmetický problém – nepřestavuje zdravotní riziko, nesvědí, není bolestivá, ale velice nám ubírá na kráse a mnohdy následně i na sebevědomí. Zbavení se těchto bílých pupínků je obvykle velice náročné. Dá se však řešit domácí péčí namísto hodin strávených u kožního lékaře a drahé – mnohdy navíc neúčinné – léčby. Zde pro vás máme ty nejlepší recepty.

Citronová šťáva a cukr

Citrony jsou známy svými velice dobrými antibakteriálními a antiseptickými účinky. Díky vitamínu C působí dokonce jako antioxidant a pomáhají k detoxikaci těla, která je při projevení bílých teček velice důležitá. Recept na účinný citronový peeling je neskutečně jednoduchý a složený ze surovin, které máte běžně doma. Stačí smíchat dvě lžíce cukru spolu se šťávou z poloviny středně velkého citronu a přidat jednu lžičku olivového oleje. Vzniklou směs vmasírujte do kůže a nechte působit 20 minut.

Recept z medu

Další velice dobrou protizánětlivou a antibakteriální látkou je med. Mezi jeho přednosti také patří to, že hydratuje pokožku a zabraňuje jejímu vysoušení. Jedná se o častý alergen, ale pokud netrpíte přecitlivělostí a nesnášenlivostí, určitě vám jeho výjimečné vlastnosti při boji s bílými tečkami pomohou. Po smíchání surového medu s cukrem vznikne peeling, který je ideální pro suchou pokožku a rozhodně stojí za vyzkoušení nejen při boji s pupínky typu Milia, ale i při dalších kožních problémech.

Granátové jablko

Tento výjimečný exotický plod je často součástí různé kosmetiky. Není tomu tak jen kvůli jeho příjemné vůni, ale především pro skvělé léčivé vlastnosti. Na výrobu přírodní pleťové masky se používají slupky, tudíž ani nepřijdete o lahodnou chuť plodů. Okrájené zbytky po snědení jablka opečte v troubě a následně rozdrťte nebo rozmixujte na jemný prášek. Ideální je peeling kombinovat s citrónovou šťávou. Doba působení je 15 minut. Poté obličej dobře opláchněte čistou vodou. Tuto masku, stejně jako všechnu ostatní přírodní kosmetiku proti tečkám, byste měli používat několik týdnů, abyste dosáhli dobrého výsledku.

Oleje a další dobré tipy

Na bílé mléčné tečky také dobře zabírají léčivé oleje. Například čajovníkový olej nejenže je dokáže léčit, ale má celkově na pokožku zklidňující účinky. Je vhodné ho nechat působit přes noc. Podobně prospěšný může být ricinový olej, jenž pomáhá kontrolovat tvorbu kožního mazu a uvést ho do normálu. Má téže léčivé, antibakteriální vlastnosti a pokožku skvěle pročišťuje, což je při objevení se bílých teček velice důležité – z tohoto důvodu byste tudíž ani neměli chodit spát bez odlíčení. Make-up ucpává póry, pokožka nemůže dýchat a to může vést k mnohým dalším kožním problémům.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Dívka nemohla najít gumičku do vlasů a tak použila něco,…

Každá žena nebo dívka to jistě zná. Péče o vlasy není nic jednoduchého a kromě různých produktů ve formě šamponu…
KRÁSA A MÓDA

To je neuvěřitelné! Tyhle ženy vůbec nestárnou a stále vypadají…

Elixír mládí ani kámen mudrců ještě nikdo nevymyslet, ale tohle je ještě možná ještě lepší! Vyzkoušejte tyhle jednoduché cviky na…
KRÁSA A MÓDA

Jak být krásná a mít naprosto dokonalé vlasy? Jednoduše! Zapomeňte…

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Většina žen proto touží po krásných, pevných, lesklých a bohatých vlasech.…
KRÁSA A MÓDA

Chcete být štíhlejší do plavek a čas pomalu utíká? Na…

Plavková sezóna je v plném proudu a sociální sítě už se zase hemží fotografiemi vypracovaných těl. A jak jste na tom…
KRÁSA A MÓDA

Okouzlete své okolí dokonale upravenými nehty. Vsaďte na moderní trendy…

Ruce bývají často poněkud opomíjenou částí našeho těla. Navzdory tomu, k čemu všemu je potřebujeme a jak často je ukazujeme druhým…
KRÁSA A MÓDA

Není nutné utrácet za kosmetické procedury, za mnohé krémy, nebo…

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost a stará se o…