Ochraňte odtok dřezu i umyvadla před nebezpečným ucpáním jednoduchým způsobem: Stojí 8 Kč a potřebné věci máte doma hned po ruce – jednoduché řešení nadchne každého

Používáte kuchyňský dřez na mnoho činností a neustále v něm něco děláte? Váš odtok občas nestíhá a musíte ho často čistit? Měli byste vědět, že i když ho pořádně vyčistíte, hlavní usazeniny se budou nacházet tam, kde je už nemusíte vidět. Následkem toho se vám v budoucnu může stát, že vám voda prostě neodteče a způsobí vám nepříjemnosti v kuchyni. Zde je samozřejmě nutná pravidelná prevence ve formě čištění. K tomu lze použít celou řadu chemických prostředků, nicméně dnes pro vás máme jeden jednoduchý přirozený způsob, který zabírá mnohem více. Jakmile ho vyzkoušíte, dáte chemickým čističům sbohem.

Praktické vynálezy ušetří peníze

Lidé každý den přicházejí s novými vynálezy, které ostatním lidem ušetří mnoho času a práce. Vymýšlení nových technologií, postupů, metod atd. je skvělým řešením, protože lidé si mnohdy neví vůbec rady. Například nápady a triky pro kuchyni, kde vzniká velké množství odpadu, jsou naprosto báječné. Lidem ušetří mnoho trápení, nepříjemností a peněz. Dnes tedy budeme mluvit o tom, jak si zjednodušit čištění a chránit dřez ucpáním odpadem.

Síto nezachytí všechno

Nádobí umýváme ve dřezu, a ne vždy jej umýváme úplně bez jídla. Kousky rýže, těstovin, masa nebo omáčky rádo odplouvá při umývání přímo do odpadu. Pokud se to děje často, může to způsobit vážné problémy. Obyčejná sítka mnohdy nedokáží všechno zachytit, a proto se jednou odpad ucpe. Z toho důvodu vám dnes nabízíme, abyste si vyrobili úžasné sítko z plastové krabičky. Nezabere vám to mnoho času, ale přinese mnohem méně starostí.

Čtěte také: Fantastický nepečený dezert, který nejenom chutná. Je také prospěšný pro váš organismus. Není nic lepšího, než skutečně zdravé mlsání. Jak si tento dort připravit a co je jeho hlavní surovinou? Podívejte se!

Čistý dřez

Chcete mít v kuchyni čisté umyvadlo, resp. dřez? Potom vyzkoušejte tento jednoduchý nápad. Budete k němu potřebovat obyčejnou plastovou krabičku, například od tablet na praní, nebo obyčejnou plastovou láhev. Dále je nutné mít k dispozici hřebík, kleště a sporák. Zapněte hořák a přiložte nad něj uříznutou láhev nebo krabici. Pomocí hřebíku a kleští do jejího dna udělejte několik děr. Dejte si ovšem pozor, abyste se nespálili, proto raději použijte rukavice.

Se zbytky do koše

Následně si vezměte gumový háček a připevněte ho nad dřez. Na tento háček zavěste vyrobené síto z krabice nebo láhve. Můžete je zavěsit také na kohoutek, je-li k tomu vhodně umístěný. Jakmile příště budete umývat nádobí, pak jej umývejte nad tímto sítem. Špinavá voda proteče a v sítu zůstanou velké nečistoty a zbytky. Po dokončení očisty nádobí, vyhoďte zachycené zbytku do koše. Je to jednoduché a elegantní. Určitě to vyzkoušejte.